Przejdź do głównej treści

Juniorzy młodsi Sparty piątą drużyną w Polsce!

| M. Arciszewski | Sparta Oborniki - piłka ręczna

Sukcesem bo tak można określić V miejsce  w finałach Mistrzostw Polski juniorów młodszych, zakończyli rozgrywki szczypiorniści SKF Sparta Oborniki. Turniej finałowy odbywał się od 12 do 17 maja w Kwidzynie. Sparta w grupie miała zespoły: Wisły II Płock, ASPR Zawadzkie i Zagłębie Lubin. Drugą grupę tworzyły: MMTS Kwidzyn, Wisła Płock, MUKS Czarni Regimin i Padwa Zamość.

Niestety pierwsza odsłona finałów nie była szczęśliwa dla naszego zespołu. Przegraliśmy 3 mecze w grupie i odpadliśmy z walki o medale. Oborniczanie jednak pokazali charakter wygrywając mecz z 3 zespołem grupy M Czarnymi Regimin i mecz o V m – ce z ASPR Zawadzkie. Wszystkie wyniki dostępne są na stronie www.skf-sparta.oborniki.pl . Relację z przebiegu Mistrzostw zdał trener Marek Arciszewski: ,,Duży sukces ale taki sam niedosyt. Jechaliśmy walczyć o medale MP. Mamy utalentowanych zawodników, którzy wykonali ogrom pracy w drodze do finału. Niestety źle weszliśmy w turniej  przegrywając wysoko pierwszy mecz z II Wisłą. Po przebiegu meczu, błędach własnych jakie popełniliśmy, niskiej skuteczności rzutowej wnioskuję, że zawodnicy grali z ogromną presją, z którą nie poradziliśmy sobie tak dobrze jak przeciwnik. Sfera mentalna była najważniejszym czynnikiem porażki. Niestety ten mecz zadecydował o kolejności drużyn i zajęło nam 2 dni żeby przypomnieć sobie, że naprawdę dobrze gramy w piłkę ręczną. W kolejnej rundzie było już znacznie lepiej, przewyższaliśmy rywali przygotowaniem fizycznym i przestaliśmy popełniać proste błędy. Jestem szczęśliwy, że mogliśmy oglądać naszych zawodników w Mistrzostwach Polski, V m – ce uważam za sukces bo przed nami kolejno: MMTS Kwidzyn, Wisła I Płock, Zagłębie Lubin i Wisła II Płock czyli potentaci ligowych parkietów. Gratulacje i wielkie brawa dla naszych zawodników’’.

W turnieju finałowym wystąpili: Michał Eitner, Patryk Sztuba, Hubert Narożny, Jan Surma, Szymon Ratajczak, Paweł Rybarczyk, Adrian Wosicki, Wojciech Zaczkiewicz, Filip Matuszak, Klaudiusz Goman,  Marek Szymkowiak, Patryk Gryziński, Konrad Steinke i Maciej Wiśniewski. Trenerzy: Marek Arciszewski, Przemysław Cebulski.

SKF KPR Sparta Oborniki zaprasza na XIII Mikołajkowy Turniej Piłki Ręcznej.
Nie udał się wyjazd szczypiornistów SKF KPR Sparta Oborniki do Iławy. Tamtejszy Jeziorak okazał się skuteczniejszy.
Kaja Czaban, Gabrysia Śron, Hanna Manicka i Zuzanna Bukowska wzięły udział w VI Turnieju Kadr Wojewódzkich Dziewcząt w Piłce Ręcznej w Świdwinie.
SKF KPR Sparta Oborniki podejmuje dzisiaj Sambor Tczew. Dla gospodarzy to będzie niezwykle ważne spotkanie.
Drużyna narodowa Polski U-18 wywalczyła awans do Finałów Mistrzostw Europy. Udział w tym wydarzeniu mieli Nikodem Arciszewski i Cezary Pruszkowski.
Nie udał się wyjazd SKF KPR Sparta Oborniki do Grudziądza. Drużyna przez cały czas boryka się w tym sezonie z problemami zdrowotnymi, co przekłada się na wyniki. W sobotę 25 października obornicki zespół ponownie wybrał się w daleka podróż. 
Artur Klopsteg zagrał w zespole Rebud Ostrovia Ostrów Wielkopolski w meczu z THW Kiel. Zdobył w nim jedną bramkę.