Weekend pełen sukcesów szczypiornistów!

| Łukasz | Sparta Oborniki - piłka ręczna

Wspaniałe wieści napływały do Obornik przez cały weekend z całej Polski. Wszystko za sprawą sukcesów obornickich drużyn SKF Sparty.

Już w piątek heroiczną walkę o finał Mistrzostw Polski juniorów młodszych rozpoczęła w Mielcu obornicka młodzież. Podopieczni Marka Arciszewskiego rozpoczęli turniej od spotkania z Padwą Zamość. Pierwszą połowę wygrali 17:13, ale druga odsłona meczu spowodowała zbliżenie się rywali na 2 bramki. Najistotniejsze były jednak 2 duże punkty, które trafiły na konto oborniczan po ostatecznej wygranej 31:29. W meczu Stali Mielec i Anilany Łódź lepsi okazali się goście wygrywając 30:36(15:17).

W drugim dniu turnieju Sparta grała z Anilaną. Wysokie prowadzenie po pierwszej połowie (18:10) nieco uspokoiło naszych szczypiornistów. Oborniczanie wygrali ostatecznie to spotkanie, ale tylko 28:26. W meczu drużyny Padwy i Stali wygrał 22:31 zespół z Zamościa. Wynik ten dawał już w sobotę gwarancję awansu do finału!

W niedzielę w swoim ostatnim meczu Sparta przegrała ze Stalą 39:34(22:15), ale i tak zajęła I miejsce w półfinałowym turnieju. W meczu o ostatnie wolne miejsce w finale Mistrzostw Polski Padwa Zamość pokonała Anilanę Łódź 26:20.

Nie chcieli się czuć gorszymi starsi koledzy. W ostatnim pożegnalnym meczu z obornicką publicznością pokonali pewnie zespół Startu Konin. O pierwszej połowie należy jednak jak najszybciej zapomnieć. Ostatecznie komplet punktów pozostał w Obornikach po wygranej 27:21(11:15). Dla gospodarzy bramki w tym meczu zdobywali: Błażej Kwiatkowski, Bartosz Janukiewicz.

2 punkty zdobyły także oborniczanki. Sparta grała w Gliwicach z tamtejszym SMS-em. Pierwsza połowa zakończyła się prowadzeniem gospodyń 14:12. Drugie 30 minut to lepsza gra zespołu z Wielkopolski. Po 10 minutach objęły prowadzenie, którego nie oddały do końca spotkania. Ostatecznie Sparta pokonała SMS 22:25. Bramki dla Sparty rzucały: Filoda 6, Celka 6, Niedzielska 5, Gładecka 4, Cieśla 2, Walkowiak 2.

Sukces młodych szczypiornistów SKF KPR Sparta Oborniki

Obornicka czwórka zaprasza do klas sportowych o profilu piłka ręczna

SKF KPR Sparta Oborniki wygrała ważne spotkanie

Drużyna SKF KPR Sparta Oborniki wygrała z akademikami z Bydgoszczy i wyprzedziła rywali w tabeli 1 ligi.

Szczypiorniści wrócili z Gryfina bez punktów

Sparcie Oborniki nie udało się wywalczyć punktów na Pomorzu. Zespół PGE KPR Gryfino okazał się w ostatnich minutach spotkania skuteczniejszy.

Wygrana szczypiornistów z Usarem Kwidzyn

SKF KPR Sparta Oborniki okazała się lepsza od Usaru Kwidzyn. To był udany rewanż za mecz z pierwszej rundy.

Debiut Tobiasza Cebulskiego w reprezentacji Polski U18

Kolejny talent z zespołu SKF KPR Sparta Oborniki zaprezentował się w barwach narodowych. W meczu kadry Polski z Bośnią i Hercegowiną zdobył swoją pierwszą bramkę.