Komplet zwycięstw szczypiornistów Sparty (film)

| Łukasz | Sparta Oborniki - piłka ręczna

Wspaniały weekend przeżyli kibice piłki ręcznej w naszym regionie. Zarówno męska, jak i żeńska drużyna, odniosły ważne zwycięstwa. Szczególnie wygrana drugoligowców w Lubiniu była bardzo miłym zaskoczeniem.

W sobotę w Hali OCS przy ul. Obrzyckiej w Obornikach drużyna Tomasza Konitza rozgrywała mecz z SMS Gliwice. Gospodynie, które miały w dorobku 4 zwycięstwa i 3 porażki za wszelką cenę musiały wygrać to spotkanie, aby już w listopadzie nie musiały mocno rewidować swoich marzeń o awansie do ekstraklasy. Gliwiczanki natomiast w każdym meczu potrafiły podejmować walkę, co zapowiadało ciekawy mecz i taki też był.

Pierwsze minuty to przewaga gospodyń i prowadzenie ich 6:2. Dekoncentracja spowodowała, że rywalki dogoniły oborniczanki, ale te jednak skutecznie im odpowiedziały i na przerwę schodziły przy wyniku 14:9.

Po zmianie stron trwała kolejna huśtawka nastrojów. SMS ponownie zmotywował się i dogonił Spartę na dystans jednej bramki. Te jednak kolejny raz wzięły się do ciężkiej pracy i na tablicy wyników pojawił się rezultat 25:20. 2 minuty kary dla Urszuli Filody oraz zmęczenie spowodowały, że ostatnie minuty meczu były bardzo emocjonujące. Rywalki kolejny raz się zbliżyły do remisu, ale nie dały rady wydrzeć zwycięstwa z rąk oborniczanek. Po emocjonującym spotkaniu Sparta Oborniki pokonała SMS Gliwice 29:27(14:9).

{phocagallery view=category|categoryid=53|limitstart=0|limitcount=0}

W bardzo ważnym meczu dla układu tabeli 1.ligi kobiet Polonia Kępno zremisowała z Kościerzyną 23:23. Spartanki zajmują obecnie 3. miejsce ze stratą 2 punktów do drużyny z Olkusza, która rozegrała jedno spotkanie mniej.

Męski zespół Sparty pojechał do Lubina, gdzie zmierzył się z rezerwami Zagłębia. Mecz był bardzo wyrównany i przez wiele minut wynik oscylował wokół remisu. W tym meczu najbardziej widoczna była indolencja strzelecka gospodarzy, którzy mając w ostatnich sekundach meczu rzut karny nie wykorzystali go! Komplet cennych punktów pojechał więc do Obornik! Wielkie brawa dla Sparty za wywiezienie punktów z tak trudnego terenu.

Ta wygrana pozwoli zapewne drużynie złapać pewności siebie po serii porażek. A już w sobotę 01.12.2012r. w Obornikach Sparta zagra z ... Obornikami Śląskimi. Już dziś zapraszamy na ten mecz.

SKF KPR Sparta Oborniki pokonała na wyjeździe SPR Wybrzeże I Gdańsk. To druga wygrana tej drużyny w obecnym sezonie.
Od wygranych rozpoczęły nowy sezon drużyny młodzików i juniorów młodszych SKF KPR Sparta Oborniki.
Do klubu SKF KPR Sparta Oborniki wpłynęły informacje o powołaniu kilku zawodników na zgrupowania kadry narodowej i wielkopolskiej.
Marek Arciszewski zwraca uwagę na brak wystarczającej liczby godzin na zajęcia szczypiornistów na pełnowymiarowym boisku. Nowa hala rozwiązałaby problem nie tylko klubów piłki ręcznej.
Dwa dni w tygodniu odbywają się zajęcia Akademii Spartan. SKF KPR Sparta Oborniki zaprasza dzieci z klas 0-3!
SKF KPR Sparta Oborniki to kilkadziesiąt lat tradycji. Jak sobie radzić w ciągle zmieniającym się otoczeniu? Zdradza to prezes Arkadiusz Czaprański.
Seniorzy SKF KPR Sparta Oborniki zagrali w turnieju organizowanym przez UKS Spartakus Buk.