fbpx

Juniorzy SKF KPR Sparta Oborniki rozpoczynają dziś walkę o złote medale

Od meczu z KS VIVE II Kielce rozpoczynają walkę o awans do 1/8 Finału Mistrzostw Polski juniorzy SKF KPR Sparta Oborniki.

Kibice szczypiorniaka skupiają swoją uwagę na Mistrzostwach Świata organizowanych wspólnie przez Polskę i Szwecję. Tymczasem w kilku ośrodkach w Polsce rozpoczyna się dzisiaj walka o Mistrzostwo Polski juniorów. Najlepsze zespoły z 16 województw zostały podzielone na grupy. Drużyna trio trenerskiego w składzie Marek Arciszewski, Tomasz Witaszak i Jan Okpisz przypisana została do mocnych rywali, tj. KS VIVE ll Kielce, Gwardii l Opole i SMS Zagłębia l Lubin. Gospodarzem turnieju 1/16 Mistrzostw Polski został zespół z Zagłębia Miedziowego. Początek rywalizacji już w piątkowe popołudnie.

SKF KPR Sparta Oborniki zagra na początek z VIVE Kielce. Mecz ten otworzy rywalizację w Lubiniu i rozpocznie się o godz. 16:00. Dzień później spartanie rozpoczną bardzo wcześnie, bo już o 10:00. Na przeciwko nich wybiegnie opolska drużyna. W ostatni dzień turnieju oborniczanie zagrają z gospodarzami, czyli Zagłębiem Lubin. To spotkanie zaplanowano na godz. 12:00 i będzie kończyło zmagania tej grupy. Do kolejnej tury awansują tylko 2 najlepsze zespoły.

Do turnieju można było zgłosić 16 zawodników. Decyzją klubu do Lubina pojechał cały zespół pokazując tym sposobem jedność i świadomość, że w kolejnych spotkaniach mogą być potrzebni inni zawodnicy. 

Nad zespołem czuwać będzie kierownik Grzegorz Hoffmann - na zdjęciu.