Bolesna przegrana Wełny Rogoźno

| Łukasz | Wełna Rogoźno

Bolesna przegrana Welny Rogozno

W niedzielne południe RKS Wełna Rogoźno przegrał w Niechanowie z Pelikanem 1:3 i oddalił się od bezpiecznej 12 lokaty.

Sytuacja Wełny w lidze okręgowej jest coraz tragiczniejsza. W rundzie wiosennej zespół wywalczył 2 punkty. Ostatnie zwycięstwo odniósł w meczu z Pelikanem w stosunku ... 3:1. Było to w Rogoźnie 28 października 2016r. Dzisiejsza przegrana pokazuje dobitnie, że w zespole seniorów dzieje się źle. Po meczu z Mieszkiem na kolejnych dwóch treningach pojawiło się odpowiednio 3 i 1 (słownie: trzech i jeden) zawodników. Przed meczem z Wiarą Lecha nie było już nikogo, podobnie jak i w minionym tygodniu.

Dodatkowo w ostatnich dniach podziękowało za grę 2 zawodników. Do Niechanowa, najsłabszego zespołu z liczbą 5 punktów na koncie, pojechała kadra 12 piłkarzy. Pierwszą bramkę Wełna straciła już na początu spotkania, a drugą kilka minut przed przerwą. Po przerwie szybko udało się strzelić kontaktową bramkę za sprawą Cieciury. Niestety nie udało się uzyskać kolejnych, a gospodarze w 90 minucie zaliczyli trzecie trafienie.

Przegrana 3:1 z outsiderem ligi na pewno nie podniesie i tak słabej atmosfery w zespole. W klubie, w którym świetnie wygląda szkolenie dzieci i młodzieży, może za chwilę zabraknąć seniorskiego zespołu. Lata tradycji, a zarazem wizytówka Rogoźna, mogą przepaść. Oby zarządowi klubu oraz sponsorom wraz z burmistrzem Szuberskim udało się zażegnać najgorszemu. Spadek do A-klasy może być najmniejszym wymiarem kary.

Seniorzy RKS Wełna Rogoźno zdobyli trzecie miejsce w turnieju halowym Skoki Cup o puchar Burmistrza Miasta i Gminy Skoki.
Seniorzy RKS Wełna Rogoźno chcą walczyć wiosną o awans do ligi okręgowej.
W Urzędzie Miejskim w obecności Burmistrza Rogoźna podpisano umowę na "Kompleksową modernizację boiska sportowego RKS WEŁNA Rogoźno"
Wełna Rogoźno pokonała Kłos ll Budzyń 2:0 na inaugurację nowego sezonu.
Wełna Rogoźno rozpocznie nowy sezon od spotkania z rezerwami Kłosa Budzyń.
Rogoziński Klub Sportowy Wełna Rogoźno otrzymał prawie 0,5 mln zł na przebudowę boiska.
Kacper Poor zdobył srebrny medal Mistrzostw Polski U14 z drużyną Wielkopolski . Wychowanek RKS Wełna Rogoźno grał na turnieju w dolnośląskich Truskolasach.