Wełna Rogoźno wiceliderem

| Łukasz | Wełna Rogoźno

W 12. kolejce poznańskiej ligi okręgowej Wełna Rogoźno pewnie pokonała w Kłecku Lechitę 5:0. Wygrana pozwoliła awansować zespołowi na pozycję wicelidera.

Pewne 3 punkty

Mecz był jednostronnym widowiskiem. Do przerwy goście prowadizli już 2:0. Po przerwie obraz gry nie zmienił się i Wełna strzeliła jeszcze 3 gole. Słaba skuteczność Lechity potwierdziła się także w meczu z zespołem z Rogoźna. Przy stanie 4:0 gospodarze mieli szansę na honorowe trafienie. Niestety dla nich nie udało im się pokonać bramkarza Wełny Bartłomieja Działo. Ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 5:0 a na listę stzrelców wpisali się: Radosław Lamch, Łukasz Zenger, Sławomir Urban, Krzysztof Cieciura oraz Marcin Zemlik z rzutu karnego.

Sytuacja w tabeli ligi okręgowej

Wygrana z Lechitą pozwoliła awansować Wełnie na drugą pozycję w tabeli poznańskiej ligi okręgowej (grupa wschód). Nie byłoby to możliwe, gdyby nie przegrana dotychczasowego wicelidera. Vitcovia Witkowo w spotkaniu z Kłosem w Zaniemyślu okazała się słabsza i przegrała 3:5. Lider z Niechanowa pokonał w Poznaniu Polonię 3:1 i prowadzi z przewagą 6 punktów nad Wełną.

W najbliższy weekend zostanie rozegrana już ostatnia kolejka rundy jesiennej. W czołówce tabeli nie powinny już zajść jakiekolwiek zmiany. Do Rogoźna zawita zespół Sucharów.

14.  Lechita Kłecko 12 – 0 pkt.

Klub Sportowy Rogoźno ma na swoim koncie dwie wygrane. W tabeli B-klasy zajmuje czwarte miejsce z dorobkiem 7 punktów.
Seniorzy RKS Wełna Rogoźno zdobyli trzecie miejsce w turnieju halowym Skoki Cup o puchar Burmistrza Miasta i Gminy Skoki.
Seniorzy RKS Wełna Rogoźno chcą walczyć wiosną o awans do ligi okręgowej.
W Urzędzie Miejskim w obecności Burmistrza Rogoźna podpisano umowę na "Kompleksową modernizację boiska sportowego RKS WEŁNA Rogoźno"
Wełna Rogoźno pokonała Kłos ll Budzyń 2:0 na inaugurację nowego sezonu.
Wełna Rogoźno rozpocznie nowy sezon od spotkania z rezerwami Kłosa Budzyń.
Rogoziński Klub Sportowy Wełna Rogoźno otrzymał prawie 0,5 mln zł na przebudowę boiska.