Wełna Rogoźno bez punktów (film)

| Łukasz | Wełna Rogoźno

Wełna Rogoźno rozpoczęła nowy sezon od przegranej na własnym boisku z Pelikanem Fara Żydowo.

Z ogromnym nadziejami, ale i zarazem obawami, przystępowała drużyna Wełny do pierwszego spotkania ligowego w sezonie 2020/2021. Kontuzje odniesione przez Marcina Zemlika i Jarka Bera mocno podłamały zespół. Nastroje poprawiły się jednak po wygranym meczu w Ryczywole z Golnicą 3:0. Nie zmieniło to faktu, że przed meczem obawiano się starcia z druzyną z Żydowa.

Mecz rozpoczął się fatalnie. Już w 7 minucie Pelikan Fara objął prowadzenie. Nienajlepiej w tej sytuacji zachował się bramkarz. Wełna jednak jeszcze do przerwy nie tylko odrobiła straty za sprawą Krzysztofa Zielińskiego, ale objęła także prowadzenie. Bramkę zdobył Jakub Łubianka.

Po przerwie Wełna starała się powiększyć przewagę, a rywale dążyli do wyrównania. Lepiej te starania wyszły gościom. W 64 minucie kolejna niepewna interwencja rogozińskiego bramkarza i Pelikan doprowadził do remisu 2:2. Ostatnie minuty to usilne próby zdobycia 3 punktów przez Wełnę. Niestety jedna z kontr Pelikanu pozbawiła rogoźnian nie tylko szans na wygraną, ale nawet 1 punktu.

RKS Wełna Rogoźno musi wspomagać się juniorami. Świetnie zaprezentował się w sobotę Bartosz Grabowski. Chwalił go po spotkaniu kapitan Adrian Czarnecki. Świadomość taka jest w całym zespole, a na pomoc juniorów liczy przede wszystkim trener Michał Węgrzyn. Mówił o tym po wygranym sparingu z Golnicą Ryczywół. Cel na ten sezon się nie zmienił dla RKS. Wełna walczy o awans do A-klasy.

RKS Wełna Rogoźno - Pelikan Fara Żydowo 2:3(2:1)

Bramki:

- Wełna: Zieliński, Łubianka

- Pelikan: Sieczkarek, Sypniewski, Soppa.

23 sierpnia Wełna zagra na wyjeździe z Wełnianką Kiszkowo.

Co po meczu powiedział kapitan Adrian Czarnecki?

Sukces seniorów RKS Wełna Rogoźno

Seniorzy RKS Wełna Rogoźno zdobyli trzecie miejsce w turnieju halowym Skoki Cup o puchar Burmistrza Miasta i Gminy Skoki.

Seniorzy Wełny Rogoźno chcą walczyć o awans (foto)

Seniorzy RKS Wełna Rogoźno chcą walczyć wiosną o awans do ligi okręgowej.

Umowa na modernizację boiska Wełny Rogoźno podpisana!

W Urzędzie Miejskim w obecności Burmistrza Rogoźna podpisano umowę na "Kompleksową modernizację boiska sportowego RKS WEŁNA Rogoźno"

Ważna wygrana Wełny Rogoźno z rezerwami Kłosa Budzyń

Wełna Rogoźno pokonała Kłos ll Budzyń 2:0 na inaugurację nowego sezonu.

Wełna Rogoźno rozpoczyna sezon 2023/2024. Nie będzie łatwo

Wełna Rogoźno rozpocznie nowy sezon od spotkania z rezerwami Kłosa Budzyń.

Przebudowa boiska w Rogoźnie musi zakończyć się do połowy 2024 roku

Rogoziński Klub Sportowy Wełna Rogoźno otrzymał prawie 0,5 mln zł na przebudowę boiska.

Kacper Poor ze srebrnym medalem Mistrzostw Polski

Kacper Poor zdobył srebrny medal Mistrzostw Polski U14 z drużyną Wielkopolski . Wychowanek RKS Wełna Rogoźno grał na turnieju w dolnośląskich Truskolasach.