fbpx

Sparta pewnie wygrała i pozostała wiceliderem

Po mimo wielu trudności kadrowych spowodowanych m.in. kontuzjami, piłkarze Sparty Oborniki jechali do Lwówka po zwycięstwo. Sparta od początku narzuciła swój styl gry i efekty przyszły niespodziewanie szybko.

Już w 2 min meczu oborniczanie objęli prowadzenie. Piłkę przejął Kaźmierczak i zagrał do Bejmy. Pomocnik Sparty przerzucił piłkę nad głowami obrońców, a tam dobiegł do niej Panowicz, który pewnym strzałem pokonał bramkarza gospodarzy. W 37 min Bejma wraz z Panowiczem powalczyli z przodu o piłkę i udało im się ją wywalczyć. Z lewej strony boiska piłka trafiła do wbiegającego Kosmowskiego i młody pomocnik Sparty umieścił ją w siatce, zdobywając druga bramkę d kolejnym meczu. W 41 min meczu gospodarze przeprowadzili jedną warta odnotowania akcję, po której mogli pokonać Konowalskiego. Po stracie piłki z przodu i długim dośrodkowaniu w pole karne bramkarz Sparty z dużym trudne obronił piłkę uderzoną głową przez napastnika z Lwówka.

Drugą połowa również bardzo dobrze rozpoczęli Spartanie i w 47 min meczu podwyższyli wynik spotkania na 3:0. Tym razem na listę strzelców wpisał się Maciejewski. Po rzucie rożnym wykonanym przez Kaźmierczaka, Panowicz uderzył piłkę przewrotką, która przeleciała wzdłuż bramki Pogoni. Całą akcję zamykał Maciejewski, po którego strzale piłka wpadła do bramki Pogoni. W 65 min meczu ponownie Maciejewski wpisał się na listę strzelców. Tym razem obrońca Sparty wykorzystał także podanie Panowicza i umieścił piłkę w samym okienku bramki drużyny z Lwówka. W 79 min meczu wynik spotkania ustalił Kaźmierczak. Pomocnik Sparty wykorzystał dokładne prostopadłe podanie z drugiej linii od Cyranka i pewnym strzałem pokonał bramkarza.

Do końca spotkania wynik nie uległ już zmianie i Sparta pewnie zainkasowała 3 punkty. Kolejny mecz oborniczanie zagrają w sobotę o 15.00 z beniaminkiem ligi Płomieniem Przyprostynia.

Skład Sparty: Konowalski – Wicberger, Maciejewski, Radziwołek, Ratajski, Cyranek, Kaźmierczak, Nowak, Bejma, Kosmowski ( 60 min Krzyżanowski), Panowicz

Bramki dla Sparty:

2 min – Panowicz – 1:0

37 min – Kosmowski – 2:0

47 min – Maciejewski – 3:0

65 min – Maciejewski – 4:0

79 min – Kaźmierczak – 5:0

Żółte kartki dla Sparty: Bejma, Panowicz, Krzyżanowski, Ratajski, Nowak

Tabela IV ligi: