fbpx

Sparta tym razem lepsza od Czarnych z Wróblewa

Tym razem w niedziele piłkarze nożni Sparty Oborniki rozegrali swój kolejny mecz ligowy, w którym zmierzyli się z Czarnymi Wróblewo. Goście od początku spotkania nastawili się na grę obronną, często całym zespołem będąc na własnej połowie. Oborniczanie szukali swojego sposobu na przełamanie szyków obronnych gości.

W 20 min meczu groźny strzał na bramkę Czarnych oddał Barabasz, obroniony przez bramkarz gości. W 30 min meczu Sparta objęła prowadzenie. Panowicz sprytnie przerzucił piłkę nad głowami obrońców, a Nowak uprzedzając bramkarza zdobył pierwszą bramkę w tym spotkaniu. W 40 min meczu ponownie Nowak, tym razem z dystansu próbował zaskoczyć bramkarza Czarnych, jednak wywalczył tylko rzut rożny.

Drugie 45 min meczu to ponownie dominacja Sparty, a jej efekty przyszły już w 55 min meczu. Ponownie Panowicz przedłużył głową górną piłkę do której dobiegł Grabia. Pomocnik Sparty minął bramkarza i płaskim strzałem po ziemi umieścił piłkę w siatce. W 75 min meczu do piłki zagranej  w pole karne wystartował Kaźmierczak. Pomocnik Sparty uprzedził bramkarza Czarnych, który ratując sytuację sfaulował oborniczanina. Jedenastkę podyktowaną przez sędziego na bramkę zamienił Panowicz. Do końca spotkania, goście próbowali stworzyć zagrożenie pod bramką Sparty i zdobyć honorowe trafienie, jednak ich ataki były bardzo nieporadne. W efekcie Czarni nie oddali w całym meczu ani jednego groźnego strzału w kierunku bramki Wosickiego, a Sparta pewnie wygrała swój drugi mecz u siebie w sezonie 2013/2014.

Skład Sparty: Wosicki – Michałowski, Maciejewski, Wicberger, Prybiński, Cyranek, Kaźmierczak, Barabasz ( 55 min Grabia), Nowak ( 65 min Kosmowski), Kaźmierczak ( 77 min Braczyński), Panowicz ( 81 min Krzyżanowski)