fbpx

Akademia Piłkarska Oborniki rozpoczęła treningi

Zawodnicy Akademii Piłkarskiej Oborniki powrócili do treningów.

W momencie pojawienia się pierwszych informacji o otwarciu boisk sportowych od 4 maja br. przystąpiliśmy jako Akademia Piłkarska Oborniki do przygotowania zajęć we wszystkich grupach -  mówi prezes Krzysztof Sroka. Czekaliśmy jeszcze na szczegółowe rządowe rozporządzenia i w momencie jak się pojawiły, byliśmy praktycznie gotowi do działania - dodaje Sroka.

Zarząd APO zdawał sobie sprawę, że rodzice mogą mieć obawy przed wysłaniem dzieci na boisko. Wysłał więc pytania do rodziców.

Na podstawie deklaracji podzieliliśmy 12 drużyn na stałe grupy 6. osobowe, które mogą z trenerem przebywać jednocześnie na boisku. Podczas pierwszych zajęć rodzice i opiekunowie oraz sami zawodnicy w przypadku starszych piłkarzy, otrzymują szczegółowe informacje od trenerów, co do sposobu docierania na boska, przygotowania do zajęć i wszystkich obostrzeń nałożonych na uczestników zajęć oraz podpisują stosowne oświadczenie - wyjaśnia prezes.

Dla Sroki w APO bezpieczeństwo dzieci jest priorytetem.

Nie lekceważymy nawet w najmniejszym stopniu obostrzeń, ze swej strony robimy wszystko, żeby zajęcia były bezpieczne, a rodzice spokojni o zdrowie swoich dzieci. Trenerzy każdej drużyny przygotowali także środki treningowe możliwe do realizacji w takich warunkach.

Akademia Piłkarska Oborniki prowadzi obecnie treningi na boiskach Obornickiego Centrum Sportu przy ul. Ks. Szymańskiego i ul. Objezierskiej. OCS wyposażył obiekty w środki dezynfekcyjne, a pracownicy czuwają nad ilością osób, które mogą jednocześnie przebywać na całym terenie.

Fot. APO