LKS Lipa przegrywa w derbach z Rożnovią (foto)

| Przemek Szrama | Rożnovia Rożnowo

LKS Lipa - Rożnovia

Niedzielne derby odwiecznych rywali pomiędzy zespołem LKS Lipa a Rożnovią Rożnowo zakończyły się porażką gospodarzy 1:3.

Pierwsze minuty meczu to bardzo słaby poziom piłkarski prezentowany przez oba zespoły. W pierwszym kwadransie przeważali jednak gospodarze z Lipy. Dowodem tego były nieliczne strzały oddawane na bramkę Karola Nowaka.  W 20 min kontuzji doznał filar obrony Rożnovii czego efektem była wymuszona zmiana. Dopiero w doliczonym czasie pierwszej połowy działo się coś ciekawego. Otóż minutę przed zakończeniem pierwszej części gry po zamieszaniu w polu karnym i stałym fragmencie gry gospodarze strzelają bramkę do szatni.

W drugiej połowie poruszeni przez kibiców, trenera i kolegów z zespołu piłkarze Rożnovii włączyli kolejny bieg a ich gra wyglądała o niebo lepiej. Pierwszy sygnał do ataku dał Mateusz Budziński. Otrzymawszy piłkę na 30 metrze bez zastanowienia uderzył. Piłka poszybowała pod poprzeczkę a źle ustawiony bramkarz nie miał nic do powiedzenia przy strzale. Remis 1-1. Od tego momentu to Rożnovia przejęła kontrole na boisku. Bardzo ruchliwy Mateusz Grządzielewski po wielu atakach na bramkę rywala osiągnął zamierzony cel. Po asyście wprowadzonego w 65 min. Marcina Stypuły wyprowadził na prowadzenie gości z Rożnowa. O sobie nie dali zapomnieć Kibole Rożnovii, którzy wspierali swój klub przez cały mecz głośnym dopingiem ale nie tylko. Było ich widać i słychać w całej Lipie. W 82 minucie spotkania Mateusz Budziński zaliczył piękną asystę dośrodkowując piłkę na głowę Patryka Jarmużaka. Rożnovia objęła prowadzenie 1:3 i nie dała sobie go wyszarpać do końca meczu.

LKS Lipa vs Rożnovia Rożnowo 1:3

Rożnovia Rożnowo rozegra w czwartek pierwsze spotkanie towarzyskie.
Dwie bramki zdobyła Sparta Oborniki w Pile. Niestety jedna z nich była samobójczą.
Rożnovia Rożnowo zakończyła sezon 2022/2023 sukcesem. Po heroicznej walce w rundzie wiosennej utrzymała się w lidze okręgowej.
Od remisu rozpoczęła Rożnovia walkę o utrzymanie w lidze okręgowej.
Mikołaj Wicberger poprowadzi Rożnovię Rożnowo w rundzie wiosennej.