Rożnovia wygrała sparing z Wełną II Rogoźno

| Przemek Szrama | Rożnovia Rożnowo

Rożnovia wygrała sparing z rezerwami Wełny II rogoźnoRożnovia w ostatnim meczu sparingowym pokonała na neutralnym terenie Wełnę II Rogoźno 3-1. Deszczowa pogoda nie przeszkodziła rozegrać spotkania zawodnikom obu drużyn. Piłkarze wiedzieli, że wynik tego spotkania wpłynie znacznie na nastawienie psychiczne przed meczem ligowym.

Szybkie prowadzenie Wełny nastąpiło w 13 minucie spotkania. Napastnik drużyny grającej w B-klasie wykorzystał zawahanie obrońcy i pokonał bramkarza strzałem z 5 metra. Rożnovia walczyła i mimo trudnych warunków murawy próbowała tworzyć swoje akcje. Wyrównanie drużynie z Rożnowa zapewnił na początku drugiej połowy Michał Nadstaga, który zdobył gola po stałym fragmencie gry.

Trenerzy obu zespołów dokonali kilku zmian jednak tylko Rożnovia potrafiła wykorzystać stworzone akcje. W przeciągu kolejnych 15 minut padła bramka wyprowadzająca na prowadzenie podopiecznych Mirosława Chudzińskiego. Po rzucie rożnym  i zamieszaniu w polu karnym bramkę z najbliższej odległości  zdobył Adrian Szymot. Tuż przed 80 minutą wynik spotkania na 3-1 ustalił Patryk Jarmużak. Napastnik Rożnovi po podaniu Michała Nadstagi wzdłuż pola karnego pokonał bramkarza z 3 metra. W 86 minucie spotkania nastąpił bardzo przykry incydent. Młody zawodnik Wełny zasłabł na boisku. Osłabionego zawodnika przewieziono natychmiast do szpitala, gdzie lekarze udzielili mu profesjonalnej opieki.

Rożnovia Rożnowo vs Wełna II Rogoźno 3-1

Bramka Jabłońskiego w Pile. Rożnovia zdobyła 5 bramek!

Dwie bramki zdobyła Sparta Oborniki w Pile. Niestety jedna z nich była samobójczą.

Rożnovia została w lidze okręgowej. Kto będzie jej trenerem?

Rożnovia Rożnowo zakończyła sezon 2022/2023 sukcesem. Po heroicznej walce w rundzie wiosennej utrzymała się w lidze okręgowej.