Rożnovia wzięta na rogi, klątwa Kwilcza trwa

| PS, ŁK | Rożnovia Rożnowo

W miniona niedzielę kolejne spotkania rozegrały zespoły poznańskiej A-klasy. Niestety tylko Tęcza uniknęła goryczy porażki.

W meczu rozegranym w Roznowie pomiędzy beniaminkami nie było niestety problemu z określeniem lepszej drużyny. Pojedynek pomiędzy Rożnovią Rożnowo a Bykami Obrowo zakończył się wynikiem 0:4. W poprzednich potyczkach tych klubów na stadionie w Rożnowie obydwa wygrała Rożnovia 5:1. Tym razem to przyjezdni okazali się o klasę lepsi od gospodarzy.
Rożnovia standardowo już straciła bramkę z rzutu karnego. Po stracie Michała Nadstagi piłkę przejął napastnik Byków a obrońca Mikołaj Nadstaga nie zdążył i faulował go w polu karnym. Wynik 1-0 dla Byków. Od tego momentu było gorzej. Niepotrzebna dezorientacja i małe zaangażowanie rożnowian spowodował to, że worek z bramkami otworzył się. Rożnovia starała się tworzyć dobre sytuacje podbramkowe i takie też były. Prostopadłą piłkę od Mateusza Patelskiego otrzymał Adrian Szymot, a ten posłał piłkę na długi słupek. Strzał okazał się za lekki i metr przed bramką piłkę wybił obrońca gości. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 1-0.
W drugiej połowie na boisku pojawili się nowi zawodnicy. Trener gospodarzy wykorzystał wszystkie zmiany. Po przerwie goście z Obrowa po błędzie i stracie obrońcy strzelili drugą bramkę i zaczęli kontrolować sytuację na boisku. Rożnovia miała kilka okazji jednak strzały Adriana Szymota czy wprowadzonych Marcina Stypuły oraz Przemka Szramy nie dały żadnych skutków w postaci bramki. 3-0 zrobiło się po kolejnym indywidualnym błędzie obrońcy a z zachowań kibiców można było tylko odczytać słowa "kończ Waść wstydu oszczędź", niestety. Bramka na 4-0 padła po ładnym uderzeniu z zza pola karnego z lewej nogi w 84 minucie meczu.
Rożnovia Rożnowo Byki Obrowo 0:4.

Orkan Objezierze przystąpił do spotkania z Rzemieślnikiem Kwilcz w osłabionym składzie. Pomimo tego kibice wierzyli w zdobycie kolejnych punktów. Rywal zadał przed samą przerwą 2 ciosy, które pozwoliły im objąc prowadzenie 2:0. Po zmianie stron pomimo ambitnej postawy Orkanu nie udało się odrobić strat choć było blisko. Najpierw bramkę kontaktową zdobył Wojciech Chudziński, a potem Michał Stachowiak posłał piłkę obok słupka. Ponieważ goście nie zdołali więcej zdobyć bramek to mecz zakończył się wynikiem 1:2.

Więcej powodów do zadowoalenia, choć umiarkowanego, mieli piłkarze Tęczy Lulin. W spotkaniu z GKS Golęczewo objęli prowadzenie, ale niestety nie udało się go dowieźć do końcowego gwizdka. Tym sposobem drużyny podzieliły się punktami. Tęcza Lulin-GKS Golęczewo 1:1.

14.  KS Sarbia 4-0pkt.

Bramka Jabłońskiego w Pile. Rożnovia zdobyła 5 bramek!

Dwie bramki zdobyła Sparta Oborniki w Pile. Niestety jedna z nich była samobójczą.

Rożnovia została w lidze okręgowej. Kto będzie jej trenerem?

Rożnovia Rożnowo zakończyła sezon 2022/2023 sukcesem. Po heroicznej walce w rundzie wiosennej utrzymała się w lidze okręgowej.