Rożnovia liderem B-klasy!

| Przemek Szrama | Rożnovia Rożnowo

Już po pierwszym gwizdku sędziego do ataku ruszyli rożnowianie. Pressing na połowie przeciwnika szybko przyniósł oczekiwane korzyści, bo już w 7 minucie spotkania po niesygnalizowanym strzale Roberta Byczyńskiego piłka odbiła się od słupka, następnie od bezradnego bramkarza Orłów i wpadła do siatki.

Kilka minut później Rożnovia przeprowadziła najładniejszą akcję meczu.  Piłkę na własnej połowie odebrał Szymot wyprowadzając tym sposobem szybki kontratak. Rozegrał ze Stypułą piłkę na jeden kontakt aby na koniec znakomitym prostopadłym podaniem otworzyć drogę do bramki Ławniczakowi. W 24 minucie indywidualna akcja Szymota, który zostaje sfaulowany na 18 metrze, ale sędzia decyduje się na przywilej korzyści i jak się okazało chwilę później była to znakomita decyzja. Wojtek Szrama zdobył swoją pierwszą bramkę w oficjalnym meczu Rożnovit, a uderzenie pomocnika gospodarzy było nie do obrony. 5 minut przed zakończeniem pierwszej połowy w zamieszaniu podbramkowym sprytem wykazał się Mateusz Nowak, który uderzeniem z dużego palca pokonał bramkarza gości. Do przerwy wynik 4-0.

Po zmianie stron Rożnovia spuściła z tonu. Mimo tego w 64 minucie po doskonałym podaniu Marcina Stypuły bramkę zdobywa Mateusz Grządzielewski. Kilka minut później ponownie asystuje Stypuła a Ławniczak strzela swoja drugą bramkę w tym meczu. Ten sam zawodnik mógł podwyższyć wynik meczu w 77 minucie, ale niestety w pojedynku sam na sam z bramkarzem lepszy okazał się golkeeper gości. W samej końcówce spotkania Orły Plewiska zdobyły honorową bramkę. Mecz więc zakończył się wynikiem 6-1.

{gallery}2012/sport/2012-09/22/roznovia{/gallery}

Bramka Jabłońskiego w Pile. Rożnovia zdobyła 5 bramek!

Dwie bramki zdobyła Sparta Oborniki w Pile. Niestety jedna z nich była samobójczą.

Rożnovia została w lidze okręgowej. Kto będzie jej trenerem?

Rożnovia Rożnowo zakończyła sezon 2022/2023 sukcesem. Po heroicznej walce w rundzie wiosennej utrzymała się w lidze okręgowej.