fbpx

Tęcza z Rzemieślnikiem, Orkan gości Suchary!

W niedzielę 5 maja rozgrywane były 2 mecze poznańskiej A-klasy. Tęcza Lulin podejmowała GKS Golęczewo, a Orkan Objezierze grał z Orłem Słopanowo.

Lulinianie walczą o utrzymanie, więc w ich grze było widać ogromną determinację. Wynik spotkania z GKS budzi jednak szacunek. Wygrana 4:1, z zawsze wymagającym rywalem, dało Tęczy cenne 3 punkty. Tej dobrej dyspozycji nie podtrzymali w środowym spotkaniu kiedy to przyjechał do Lulina zespół lidera z Suchego Lasu. Przegrana na własnym boisku aż 5:0 była jednak zasłużoną. 12 maja o 13:00 Tęcza będzie walczyła o ważne ligowe punkty z Rzemieślnikiem Kwilcz.

Orkan Objezierze ma problemy w rundzie wiosennej ze zdobywaniem punktów. Nie tylko stracił kontakt z liderem, co pozwolił na zbliżenie się do siebie kilku zespołom. W niedzielę 5 maja Orkan podejmował Orzeł Słopanowo. Drużyna ta w rundzie wiosennej zdobywa wiele punktów i stawiła także solidny opór Orkanowi. Niestety skończyło się to utratą 2 punktów. Po szybko straconej bramce zdobytej przez Orła z rzutu karnego gospodarze odpowiedzieli golem Dariusza Sengera. Niestety więcej bramek nie padło, choć była trafiona poprzeczka i Orkan kolejny raz musiał pogodzić się z utratą cennych punktów.

W środę 8 maja objezierzanie zagrali w Złotkowie. Zespół Złotych okazał się gościnny i pozwolił gościom na wywiezienie z jego terenu kompletu punktów. Na przebieg boiskowych wydarzeń na pewno miała sytuacja z pierwszej części meczu, kiedy to czerwoną kartkę otrzymał obrońca gospodarzy. 3 punkty cieszą podobnie jak 2 bramki Barłomieja Kutznera.

Najważniejszym wydarzeniem w regionie będzie na pewno dzisiejsze spotkanie pomiędzy wiceliderem i liderem A-klasy. Suchary przyjadą bronić bezpiecznej przewagi nad Orkanem. Liczymy na duże emocje, które skończą się 3 punktami dla gospodarzy. Początek spotkanie tradycyjnie o 13:00.