fbpx

Zwycięstwo Orkanu i przegrana Tęczy

Z mieszanymi uczuciami wracali kibice naszych A-klasowych drużyn do domów. Wicelider z Objezierza odprawił z kwitkiem konkurenta do awansu z Tarnowa Podgórnego, a Tęcza Lulin zaliczyła fatalny występ w debiucie na własnym boisku z Rokitą.

Orkan Objezierze do meczu przystąpił bez swojego nowego napastnika Bartosza Kutznera, który wczoraj brał ślub. Na dodatek w pierwszej części gry kontuzji nabawili się Dariusz Senger i Krzysztof Oleksiuk. To jednak nie przeszkodziło drużynie Jacka Gruszczyńskiego w zdobyciu upragnionych 3 punktów. Stało się to za sprawą bramki strzelonej przez  Michała Biednego na ok. 10 minut przed końcem spotkania.

Mecz nie zachwycił poziomem, ale dla Orkanu walczącego o awans do ligi okręgowej ważne są punkty. A te zostały dopisane do dorobku właśnie objezierzan.

LKS Orkan Objezierze - Tarnovia II Tarnowo Podgórne 1:0 (0:0)

W niedalekim Lulinie rozgrywane było spotkanie pomiędzy tamtejszą Tęczą, a Rokitą Rokietnica. Gospodarze, którzy grali całą jesień na wyjeździe, teraz wszystkie pojedynki zagrają na własnej murawie. Debiut niestety nie był szczęśliwy. Po pierwszych 45 minutach był bezbramkowy remis. Druga połowa nie zapowiadała tak złego zakończenia. Świetnie w bramce sprawował się bramkarz Tęczy. Wszystko rozstrzygnęło się w ostatnich 20 minutach. Stracone w ciągu kilku minut 3 bramki podłamały gospodarzy. Pomimo tego udało im się zdobyć honorową bramkę. Tego dnia jednak nie dane było im zdobyć choćby punktu.

Tęcza Lulin - Rokita Rokietnica 1:5 (0:0)

Zdjęcia z obu meczy znajdują się w naszej Galerii.

Komplet wyników inauguracyjnej wiosennej kolejki:

Tęcza Lulin - Rokita Rokietnica 1:5

Orkan Objezierze - Tarnovia II Tarnowo Podgórne 1:0

Suchary Suchy Las - Zieloni Lubosz 3:2

GKS Golęczewo - Warta Obrzycko 2:4

Rzemieślnik Kwilcz - Warta Wartosław 0:1

Orzeł Słopanowo - Czarni Kaźmierz 2:2

LZS Wronczyn - Złoci Złotkowo 2:0

Czołówka tabeli poznańskiej A-klasy gr. 2:

1. Suchary Suchy Las 34pkt.

2. Orkan Objezierze 31pkt.

3. Tarnovia II 24pkt.