Zabójczy Orkan, Tęcza ponownie bez punktów

| Łukasz | Orkan Objezierze

W meczu ostatniej 13. kolejki poznańskiej A-klasy, rozgrywanego 11.11.2012r., Orkan Objezierze pokonał Wartę Wartosław 6:3 (1:2). Dzięki wygranej gospodarze umocnili się na pozycji wicelidera.

Przyjazd ostatniej drużyny wywołał poczucie pewności, że będzie lekko, łatwo i przyjemnie. Jednak jak to bywa w sporcie, lekceważenie przeciwnika mści się. Tak też było w niedzielne popołudnie.

Już w 3. minucie goście objęli prowadzenie po skutecznie wykonanym rzucie karnym. Próby wyrównania nie przynosiły efektów, a Warta podwyższyła rezultat na 2:0! Tuż przed przerwą Orkan zdobył kontaktową bramkę, czym poprawił nieco humory licznie zgromadzonym widzom.

Po przerwie trwał dalszy ciąg bicia głową w mur przez objezierzan. Czas upływał, a teoretyczne szanse na objęcie prowadzenia w tabeli A-klasy uciekały. W 72 minucie doszło do kuriozalnej sytuacji. Kibice Orkanu chcąc uczcić 40-lecie swego klubu przygotowali wspaniała oprawę. To prawdopodobnie zdekoncentrowało gospodarzy, którzy w tym momencie stracili kolejną bramkę po strzale samobójczym!

3:1 dla Warty na kwadrans przed końcem meczu nie wróżyło niczego dobrego. Nie wytrzymał tego nerwowo także Prezes LKS Ryszard Ciszak, który ruszył natychmiast w stronę ławki rezerwowych i trenera. Nie zdążył dotrzeć do celu, kiedy gospodarze zdobyli kontaktowego gola.

Chwilę później był już remis. Goście nie zdołali otrząsnąć się z utraty prowadzenia, a już przegrywali! 4:3 dla gospodarzy! To nie był jednak koniec. Do ostatniego gwizdka Orkan zdobył jeszcze 2 bramki pewnie wygrywając spotkanie z Wartą Wartosław 6:3.

Bramki zdobyli dla Orkanu: T. Chudziński - 3 , B. Jastrząbek 1, M. Biedny 1, K. Kopaniarz 1

Kibice na ten mecz przygotowali 2 oprawy. Pierwsza dotyczyła Święta Niepodległości. Druga, znacznie bardziej okazała, związana była z 40-leciem LKS Orkan Objezierze. O tym wydarzeniu napiszemy w osobnym artykule.

Drugi reprezentant regionu, Tęcza Lulin, w poznańskiej A-klasie wrócił bez zdobyczy punktowej z Tarnowa Podgórnego. Gospodarze wygrali ten mecz 1:0.

{gallery}2012/sport/2012-11/13a/orkan40{/gallery}

Orkan chce przerwać swoją złą passę

Orkan Objezierze zamierza w sobotę przerwać złą passę. W ostatnich 5 meczach nie odniósł żadnej wygranej i zdobył zaledwie 2 punkty.

Rywalizowali w Memoriale Ryszarda Ciszaka

Sparta Oborniki wygrała Turniej Oldboys Memoriał Ryszarda Ciszaka.

Orkan Objezierze będzie grał w A-klasie!

KS Orkan Objezierze dołączył do zespołów Golnicy, LKS i Wełny, które będą także grały w A-klasie w sezonie 20222/2023.

Bohaterska postawa trenera APO

Szybka i zdecydowana reakcja trenerq Michała Stachowiaka uratowała życie młodego piłkarza.

Orkan Objezierze poznał rywali

Orkan Objezierze poznał rywali, z którym będzie walczył o mistrzostwo A-klasy gr. 3.

Oświadczenie Zarządu KS Orkan Objezierze

Klub Sportowy Orkan Objezierze nie zagral meczu z Piastem Kobylnica.

Orkan zagra w Skórzewie

Orkan Objezierze zagra w środę kolejne ligowe spotkanie. Rywalem będzie Canarhinos Skórzewo.