fbpx

Rzemieślnik Kwilcz nadal klątwą Orkanu!

W rozegranym w niedzielę 28.10.2012r. spotkaniu poznańskiej A-klasy pomiędzy Orkanem Objezierze a Rzemieślnikiem Kwilcz zanotowano remis 1:1. Patrząc przez pryzmat poprzedniego sezonu goście nadal będą niemile wspominani w gminie Oborniki.

Pomimo świecącego słońca w Objezierzu było bardzo chłodno. Nie przeszkadzało to jednak obu drużynom w grze. Od początku inicjatywę przejęli gospodarze, którzy starali się rozmontować obronę rywala. Wszystko wydawało się zmierzać do objęcia prowadzenia przez Orkan, gdy nagle w 20 minucie czerwoną kartkę otrzymał Piotr Ciesiółka. Zawodnik ten miał już wcześniej żółty kartonik za faul. W feralnej minucie sędzia dopatrzył się celowego zagrania ręką i wyciągnął drugi raz kartkę żółtą, a następnie czerwoną. Pomimo tego zdarzenia Orkan nie podłamał się i w 40 minucie Krzysztof Oleksiuk zdobył prowadzenie dla gospodarzy! Do przerwy pozostał wynik 1:0.

Po zmianie stron boiska Rzemieślnik nie mając nic do stracenia ruszył z ogromnym animuszem na bramkę gospodarzy. Szturm przyniósł skutek dopiero w 70 minucie, kiedy dośrodkowanie z rzutu rożnego wykorzystał jeden z zawodników z Kwilcza doprowadzając do wyrównania. Goście chcieli pójść za ciosem, ale nie udało im się zdobyć więcej bramek. Orkan również miał swoje szanse na zdobycie kompletu punktów, ale także zakończyły się one niepowodzeniem. Wynik końcowy to 1:1.

Potknięcie Orkanu wykorzystały Suchary zwyciężając w Tarnowie i powiększając przewagę do 3 punktów. Niedzielny remis pozwolił jednak utrzymać Orkanowi przewagę nad resztą stawki.

Niestety w bardzo ważnym meczu dla układu dolnej części tabeli Tęcza Lulin przegrała 1:2 w Obrzycku z Wartą. Za tydzień lulinianie zagrają z inną drużyną z dołu tabeli. Rywalem będą Złoci ze Złotkowa.

Oto komplet wyników 11.kolejki:

Warta Obrzycko - Tęcza  Lulin 2:1

Tarnovia II Tarnowo Podgórne - Suchary Suchy Las 0:2

Orkan Objezierze - Rzemieślnik Kwilcz 1:1

Czarni Kaźmierz - Złoci Złotkowo 2:1

Rokita Rokietnica - Warta Wartosław 3:3

Orzeł Słopanowo - Zieloni Lubosz 2:3

LZS Wronczyn - GKS Golęczewo 3:2

Tabela:

1. Suchary Suchy Las 11m. - 28pkt.

2. Orkan Objezierze 11m. - 25pkt.

3. Rzemieślnik Kwilcz 11m. - 21pkt.

...

11. Tęcza Lulin 11m. - 10pkt.