fbpx

Orkan Objezierze nie zwalnia tempa!

W sobotnie popołudnie 20.10.2012r. rozegrany został w Golęczewie mecz pomiędzy miejscowym GKS-em a Orkanem Objezierze. Spotkanie 3. z 2. drużyną zapowiadało się bardzo emocjonująco i takie też było. Wygrali ostatecznie goście 1:0.

Piękna słoneczna pogoda sprzyjała grze. Od pierwszej minuty na bramkę Z. Szymańskiego ruszył z wielkim animuszem GKS, który za wszelką cenę chciał wygrać to spotkanie i wyprzedzić w tabeli zespół gości. Szczególnie we znaki dawał się skrzydłowy GKS-u, który sprawiał na swoim lewym skrzydle wiele problemów obrońcom z Objezierza. Do tego doszło kilka rzutów rożnych i wolnych, które oprócz raz trafionej poprzeczki nie przyniosły gospodarzom większych efektów.

Dopiero po kwadransie gry Orkan zaczął się budzić z letargu i coraz częściej zapuszczał się pod pole karne gospodarzy. Jedna z kontr przeprowadzonych przez objezierzan przyniosła rzut karny. Bramkarz gospodarzy nie trafił w piłkę tylko w nogi szarżującego Piotra Ciesiółki i sędziawskazał na 11 metr. Okazji nie zmarnował Tomasz Chudziński, który pewnym strzałem nie dał szans goalkeeperowi GKS-u. Od tego momentu obraz gry się zmienił. Orkan pozbył się nerwowości w swoje grze i przejął inicjatywę w meczu.

Po zmianie stron boiska kilku sytuacji nie wykorzystał Dariusz Senger. To spodowało, że z każdą upływającą minutą robiło się coraz groźniej pod bramką gości. Ponieważ sędzia w wielu momentach nie potrafił zapanować nad sytuacją na boisku, to gra stawała się coraz brutalniejsza. W ostatnim kwadransie Orkan musiał radzić sobie w "10", ale i to nie przeszkodziło w ostatecznym zdobyciu kompletu punktów.

Zwycięstwo odniosły także Suchary Suchy Las i to one nadal są liderem. Oprócz GKS-u porażkę poniósł również zespół Tarnovii II Tarnowo Podgórne co skrzętnie wykorzystał Rzemieślnik Kwilcz zajmując dzięki sobotniej wygranej 3. lokatę w tabeli A-klasy. Zespół ten za tydzień będzie gościł w Objezierzu!

Wyniki sobotnich meczy:

GKS Golęczewo - Orkan Objezierze 0:1

Złoci Złotkowo - Tarnovia II Tarnowo Podgórne 4:1

Rzemieślnik Kwilcz - Orzeł Słopanowo 7:0

Warta Obrzycko - Czarni Kaźmierz 3:6

Suchary Suchy Las - LZS Wronczyn 8:0

Tabela poznańskiej A-klasy gr. 2:

1. Suchary Suchy Las 10m. - 25pkt.

2. Orkan Objezierze 10m. - 24pkt.

3. Rzemieślnik Kwilcz 10m. - 20 pkt.

4. GKS Golęczewo 10m. - 19pkt.

5. Tarnovia II Tarnowo Podgórne 10m. - 18 pkt.

...

12. Tęcza Lulin 9m. - 7pkt.

13. Warta Wartosław 9m. - 5pkt.

14. Orzeł Słopanowo 9m. - 2pkt.

Zespół Tęczy Lulin dziś o 15:00 rozegra mecz w Wartosławiu z Wartą. Dla obu drużyn jest to mecz o 6 punktów.