fbpx

Orkan Objezierze będzie grał w A-klasie!

KS Orkan Objezierze dołączył do zespołów Golnicy, LKS i Wełny, które będą także grały w A-klasie w sezonie 20222/2023.

Po spadku z ligi okręgowej w sezonie 2020/2021 w Orkanie obawiano się gry w A-klasie. Drużyna trafiła do bardzo trudnej grupy. Kolejne mecze potwierdzały to, a Orkan utknął w dole tabeli. Runda wiosenna długo nienapawała optymizmem. Rywale zdobywali kolejne punkty, ale Orkan nie poddał się. Ostatnie kolejki pokazały, że w zespole jest potencjał. Wygrane z czołowymi zespołami A-klasy utwierdziły wielu, że drużyną stać na wiele. Niestety do sukcesu zabrakło niewiele. Po ostatniej kolejce Orkan został sklasyfikowany na miejscu 17, co oznaczało degradację.

W niedzielę 17 lipca sytuacja się zmieniła. Z rywalizacji na poziomie A-klasy wycofały się 2 drużyny. W jedno z tych miejsc wskoczył Orkan Objezierze.

To dla nas świetna informacja - mówił w niedzielę prezes Waldemar Jastrząbek. Udało się stworzyć fajny zespół. Chłopaki poczuli, że mogą wiele zdziałać. Walczyli do końca i to się opłaciło. Odchodzi od nas 2 zawodników, ale wierzę, że uzupełnimy te luki - dodał z optymizmem prezes Jastrząbek.

Orkan czeka rywalizacja z zespołami takimi, jak: Sokół Duszniki, Suchary Suchy Las czy Rokita Rokietnica.

W związku ze zmianą 2 drużyn w A-klasie przesunięto do innej grupy Wełnę Rogoźno. Drużyna ta zagra z grupie 4, gdzie czekają ją wyjazdy do Nekli, Łubowa czy Fałkowa.