fbpx

Oświadczenie Zarządu KS Orkan Objezierze

Klub Sportowy Orkan Objezierze nie zagral meczu z Piastem Kobylnica.

Intensywność spoktań ligowych w rundzie wiosennej to ogromne wyzwanie dla małych klubów. Pandemia wymusiła na WZPN przełożenie wielu spotkań na okres maj-czerwiec. To pozwoli na zakończenie rozgrywek z rozegraniem wszystkich meczy. Niestety nie wszystkie kluby są w stanie podołać tak intensywnemu terminarzowi.

W trudnej sytuacji znalazł się dziś Orkan Objezierze. Kontuzje i kartki przerzedziły kadrę zespołu do tego stopnia, że z trudem uzbierano 11 zawodników ( w tym 2 kontuzjowanych). W tej sytuacji uznano, że Orkan odda mecz walkowerem. Zarząd Orkanu wydał oficjalne oświadczenie w tej sprawie.

Oświadczenie Zarządu KS Orkan Objezierze

Intensywność kalendarza ligowego i brak w związku z tym możliwości zaleczenia urazów
i kontuzji, do tego regulaminowe pauzy zawodników, związane z żółtymi kartkami, to wszystko spowodowało, że decyzją Zarządu, drużyna nie wyjechała na sobotni mecz Klasy Okręgowej
z drużyną Piasta Kobylnica, oddając rywalizację walkowerem. Gospodarz zawodów, Piast Kobylnica, został poinformowany o decyzji Zarządu w piątkowy wieczór.

Mając na uwadze przede wszystkim zdrowie zawodników, którzy mimo urazów, musieliby
w sobotę wybiec na boisko w Kobylnicy z powodu braku zawodników rezerwowych, Zarząd był zmuszony podjąć tak trudną decyzję, zdając sobie sprawę z konsekwencji regulaminowych WZPN.

Przepraszając kibiców KS Orkan Objezierze Zarząd klubu jest przekonany, iż taka sytuacja nie będzie miała więcej miejsca i jeśli nie będzie chodziło o zdrowie zawodników uprawiających amatorsko piłkę nożną w Objezierzu, drużyna zawsze podejmie sportową rywalizację
na boisku.

Z poważaniem

Zarząd KS Orkan Objezierze.