fbpx

Orkan zagra w Skórzewie

Orkan Objezierze zagra w środę kolejne ligowe spotkanie. Rywalem będzie Canarhinos Skórzewo.

Ostanie mecze to pasmo sukcesów zespołu trenera Błażeja Jastrząbka. Najpierw w Złotkowie wygrał 1:0, aby kilka dni później cieszyć się z kompletu punktów w spotkaniu z rezerwami Victorii. Tu należy pamiętać, że Orkan nie wykorzystał rzutu karnego, a goście zdobyli bramkę na 2:1 w ostatniej minucie meczu.

Punktowa seria Orkanu nie skończyła się jednak na 2 meczach. 8 maja zespół w Objezierza grał w Swarzędzu. Lider nie był w stanie zdobyć żadnego gola. Orkan musiał zmagać się przez część drugiej połowy meczu w osłabieniu. Remis bezbramkowy na boisku piątej drużyny to spory sukces.

Orkan czeka kolejna seria trudnych spotkań. Sytuacja w dolnej części pokazuje, że każdy zespół ma szansę na uniknięcie jeszcze degradacji. Ważny jest każdy punkt. Orkan nie może zrezygnować z walki w żadnym meczu.

Szukając analogii do sytuacji Orkanu można przybliżyć kilka sytuacji z ostatnich lat. Sparta Oborniki budowała  w 2019 roku zespół w trakcie sezonu. Trener Wiktor Weber starał się wykorzystać maksymalnie możliwości każdego zawodnika. W końcu młody zespół wygrał 2 kolejne mecze. Wiara w zespole była duża. Niestety seria szybko się skończyła. Jeden z ówczesnych zawodników MKS tak skomentował rundę: Uwierzyliśmy po tych 2 wygranych, że jesteśmy już na właściwym torze. Niestety tak się nie stało. Przegraliśmy kolejne spotkanie, a z balonu schodziło powietrze. Nie potrafiliśmy się już później podnieść.

Jesienią 2020 roku w pierwszy weekend listopada nie rozgrywano meczy. Po tej przerwie Lipski Klub Sportowy nie zdobył w ostatnich 2 kolejkach żadnego punktu i spadł z fotela lidera na czwartą lokatę. Rożnovia Rożnowo wykorzystała przerwę do poprawy swojej gry. Zdobyła komplet 6 punktów.

Orkan rozpoczął w świetnym stylu maj. Trudno oceniać jak wpłynie na zespół dłuższa przerwa między zmaganiami ligowymi. Na wtorkowym treningu panował spokój, a trener pozytywnie oceniał szanse Orkanu w środowym meczu w Skórzewie.

KS Canarhinos Skórzewo - KS Orkan Objezierze, 19.05.2021, godz. 19:00