fbpx

Gdzie będzie grał Orkan Objezierze?

Orkan Objezierze nie ma pewności, gdzie będzie grał w nowym sezonie.

W sezonie 2018/2019 drużyna z Objezierze grała na swoim boisku. Występowali tam jednak na licencji warunkowej. Obiekt wg wizytatora nie spełniał wszystkich wymogów przewidzianych dla drużyn grających w lidze okręgowej. Sprawa dotyczyła przede wszystkim odgrodzenia boiska od kibiców. Tak jest m.in. na obiekcie przy ul. Objezierskiej w Obornikach. 

Zarząd klubu otrzymał ostatecznie zgodę na występy w Objezierzu, ale tylko w rundzie jesiennej. W przerwie zimowej Orkan znów musiał walczyć o zgodę. Kosztowało to zespoł sporo nerwów, ale udało się osiągnąć cel. Licencja obiektu skończyła się jednak w czerwcu. Tym razem, wg nieoficjalnych informacji, Orkan ma już otrzymać bezwarunkowe zezwolenie na występy na Stadionie im. Ryszarda Ciszaka. Oficjalnie klub z Objezierza ma się dowiedzieć za kilka tygodni. Jeśli nie otrzyma zgody Orkan zobaczymy zapewne na boisku w Obornikach.

Czy w budżecie nie można znaleźć kilkadziesiąt tysięcy złotych na poprawę infrastruktury w Objezierzu? Jeśli Orkan otrzyma licencję oby tylko nie musiał wyczekiwać latami na inwestycje.