fbpx

Lipski Klub Sportowy ciągle w czołówce (foto)

Tarnovia III Tarnowo Podgórne przegrała w Lipie 1:4.

Lipski Klub Sportowy utrzymuje się ciągle w ścisłej czołówce poznańskiej A-klasy. W niedzielnym spotkaniu w Lipie trudno było wskazać faworyta. Gospodarze byli bowiem osłabieni pauzującymi za kartki, jak i tymi kontuzjowanymi. Na boisku zdecydowanie jednak lepiej poradził sobie właśnie LKS.

Zespół trenera Mariusza Drewicza od początku przejął inicjatywę. Za sprawą Dariusza Kwiatkowskiego objął prowadzenie po kilkunastu minutach gry. Udało się podwyższyć ten rezultat 5 minut później. Na listę strzelców wpisał się Gracjan Olech. Jeden błąd w polu karnym przyniósł gościom możliwość zdobycia bramki kontaktowej. Tarnovia wykorzystała swoją szansę i gospodarze prowadzili już tylko 2:1. Tuż przed przerwą LKS jednak podwyższył ten wynik. Tym razem skutecznością popisał się Kacper Izydorczyk.

Po zmianie stron niewiele się zmieniło. Przysłowiową kropkę nad "i" postawili gospodarze. Drugi raz na listę strzelców wpisał się tego dnia Gracjan Olech. LKS zasłużenie wygrał z Tarnovią 4:1 i powrócił na trzecie miejsce w poznańskiej A-klasie, gr. 2. Kolejne spotkanie zagra 3 czerwca o godz. 14:00. Rywalem będzie Huragan Młynkowo. Jesienią lepszy był LKS wygrywając 1:0.

Zdjęcia z ostatniego meczu Lipskiego Klubu Sportowego można znaleźć na stronie mbojnowski.pl