Skip to main content


Pewne punkty Golnicy, LKS Lipa i Wełny

| Łukasz | Golnica Ryczywół

Golnica Ryczywół, LKS Lipa oraz Wełna Rogoźno wywalczyły w ostatniej kolejce komplet punktów. 

Jako pierwszy na murawę wybiegł zespół RKS Wełna Rogoźno. Po wyjazdowej wygranej w Bronisławkach na Stadion im. Bernarda Nowaka dotarli Błękitni Kuźnica Czarnkowska. Faworyzowani gospodarze pokazali w spotkaniu swoją przewagę. Gdyby byli skuteczniejsi wynik byłby znacznie wyższy. Wygrana 3:0 dała Wełnie kolejne 3 punkty. Po 5 kolejkach ma ich 15! Trener Krzysztof Cieciura może być w pełni usatysfakcjonowany. 

Mecz odbywał się pod nasze dyktando - mówił po spotkaniu opiekun RKS. Mieliśmy trochę problemów z naszą skutecznością, ale najważniejsze są 3 punkty. Wiemy na co nas stać. Dziękuję chłopakom, że zaufali mi przed sezonem. Walczymy dalej. Zobaczymy co przyniesie przyszłość - dodał na koniec Cieciura. 

Wełna Rogoźno - Błękitni Kuźnica Czarnkowska 3:0 

Bramki zdobyli:
Tomasz Stokłosa
Adam Rybarczyk
Gracjan Krawiec
 
W ten sam dzień na własnym obiekcie grała drużyna Golnicy Ryczywół. Trener Dawid Gruchot zapowiadał niespodzianki w składzie i tak też się stało. W pierwszej jedenastce wyszło kilku młodych zawodników, którzy mieli dotychczas mniej okazji do gry. Pomimo tego po 45 minutach Golnica prowadziła z zespołem Wenus Jędrzejewo. 
 
Było trochę nerwowości w pierwszej części - relacjonuje sobotnie wydarzenia prezes Mariusz Nowacki. Pomimo tego prowadziliśmy 1:0. Po zmianie stron na boisku pojawiło się kilku podstawowych zawodników. Różnica klas była już wtedy widoczna i 3 punkty zostały w Ryczywole - podsumowuje Nowacki.
 
Golnica Ryczywół - Wenus Jędrzejewo 6:0
 
Bramki zdobyli:
Oskar Świstara 1
Sławomir Urban 1
Mariusz Wojtyś 3
Arkadiusz Cwojdziński 1
 
Lipski Klub Sportowy pojawił się na boisku jako ostatni z naszych reprezentów w 2 grupie wielkopolskiej A-klasy. W niedzielę podejmował Błyskawicę Bronisławki. Już w pierwszym kwadransie gospodarze objęli prowadzenie. Do przerwy wynik meczu był już w zasadzie rozstrzygnięty. LKS bowiem prowadził 4:0. Goście z każdą traconą bramką tracili ochotę do większego zaangażowania.
Po przerwie drużyna trenera Mariusza Drewicza nie zwalniała. Strzeliła kolejne 5 bramek. W drugiej części meczu w LKS na boisku pojawiło się kilku zmienników, a goście kończyli mecz w 9. Dzięki tak wysokiej wygranej klub z Lipy przynajmniej do następnej kolejki zostanie liderem tej grupy. Pozycję dzieli z Płomieniem Połajewo.
 
LKS Lipa - Błyskawica Bronisławki 9:0
 
Bramki zdobyli:
Strzępka 1
Olech 2
Łusiewicz
Tecław
K. Chmielewski
Szacht 2
Graczyk 1
 
Czwarty przedstawiciel A-klasy grający w grupie 3, Orkan Objezierze, uległ w Kaźmierzu Czarnym 0:7.
 
Fot. mbojnowski.pl (mecz LKS - Nielba ll Wagrowiec)
 
 

Derby w Ryczywole. Powiedzieli po meczu

RKS Wełna Rogoźno pokonał Golnicę Ryczywół 2:0 (1:0). Co po meczu powiedzieli przedstawiciele obu drużyn?

Bartosz Nowak i Patryk Złoch w Golnicy

Golnica Ryczywół trenuje i wzmacnia się przed nowym sezonem. 

Wełna Rogoźno i Golnica ponownie w jednej grupie. LKS Lipa zostaje w A-klasie

Kibice Golnicy Ryczywół, LKS Lipa i Wełny Rogoźno mogą z entuzjazmem wyczekiwać startu rozgrywek A-klasy. Wszystkie zespoły zagrają w tej samej grupie.

Dawid Gruchot: Już sparingi pozwalały wierzyć, że zbudowaliśmy dobrą formę

Golnica Ryczywół podejmuje w niedzielne południe Wenus Jędrzejewo. Gospodarze powalczą o komplet punktów i podtrzymanie serii nieprzegranych meczy do 9!

Golnica Ryczywół straszy najlepszych

KS Golnica Ryczywół prezentuje wiosną fantastyczną formę. Pozostaje żal straconych jesienią punktów.

Druga z rzędu przegrana LKS, wygrana Golnicy i Wełny

Golnica Ryczywół, Sparta Oborniki i Wełna Rogoźno cieszyły się w weekend ze zdobycia kompletów punktów. Kolejny ważny punkt wywalczyła Rożnovia.

Piłkarska sobota tylko z 1 punktem

Sobota 15 kwietnia przyniosła zaledwie 1 punkt w 3 spotkaniach naszych ligowców.