fbpx

Nowy stary trener w Ryczywole

Golnica Ryczywół przystąpi do rozgrywek w sezonie 2022/2023 z nowym trenerem.

KS Golnica Ryczywół zachował status drużyny A-klasowej. Ostatni sezon trzymał w napięciu do ostatnich minut ostatniej kolejki. Drużyna trenera Maciej Gracza wykonała swoje zadanie, jakim było utrzymanie zespołu na tym poziomie rozgrywkowym. Runda wiosenna była bardzo ciężka, ale rozgrywki zakończyły się happy endem.

Podobnie było w sezonie 2020/2021. Tam Golnica dzięki punktom wywalczonym w ostatnich kolejkach zapewniła sobie utrzymanie w A-klasie. W ostatecznym rozrachunku okazało się, że zespół trenera Krzysztofa Cieciury (na zdjęciu po prawej) nie potrzebował ich aż tak wielu. Utrzymały się bowiem nawet Byki Obrowo. 

Kibice po 2 ciężkich sezonach marzą o spokojnym bycie ich zespołu. Do tego potrzebna jest budowa stabilnej kadry. Trzeba zapewnić ciągłość w pozyskiwaniu zawodników do kadry pierwszego zespołu. Ostatnie 2 sezony to były wieczne problemy z zawodnikami. Trenerzy robili co mogli. W Golnicy chyba już wszyscy są zmęczeni tym stanem rzeczy. Potrzeba budowy zespołu na lata jest zbyt widoczna. Do takiego zadania potrzebny jest ktoś, kto zna zarówno tych doświadczonych piłkarzy, jak i tych młodych, którzy mogą stanowić o obliczu zespołu ze Szkolnej na długie lata. Do takiego zadania można było oddelegować tylko jedną osobę.

Trenerowi Dawidowi Gruchotowi życzymy powodzenia! (na zdjęciu z lewej)