fbpx

Golnica zagra z Bykami, z LKS Tarnovią III

Golnica Ryczywół i Lipski Klub sportowy zagrają w niedzielne popołudnie w roli gospodarzy.

Byki Obrowo staną dziś na drodze Golnicy Ryczywół. Po wygranej przed tygodniem w Kaźmierzu z Czarnymi zespół trenera Krzysztofa Cieciury czeka kolejne spotkanie z zespołem z dolnej części A-klasy. W meczu z Czarnymi KS objął prowadzenie w pierwszej części spotkania 2:0. Dzięki świetnej posatwie w bramce Bartka Działo goście utrzymali ten wynik. Powadzenie w tej części gry mogłoby być wyższe, gdyby nie słąbsza skuteczność.

Po przerwie Golnica kontrolowała wydarzenie boiskowe. Niestety kolejny raz na słabym poziomie wyglądało wykańczanie akcji. Czarni tym sposobem mogli pokusić się o urwanie bowiem zespołowi z Ryczywołu choćby punktu. Sędzia w końcówce spotkania podyktował rzut karny dla gospodarzy, który wykorzystali. Kilka minut przed końcem meczu zrobiło się bardzo nerwowo. Na szczęście Golnica nie została ukrana za zmarnowane sytuacje i mogła cieszyć się z grupą swoich kibiców z 3 punktów.

O równie ważne punkty ryczywolska drużyna zagra z Bykami Obrowo. O 15:00 na stadionie przy ul. Szkolnej Golnica będzie musiała wywalczyć kolejne zwycięstwo. Niestety na boisku nie zobaczymy m.in. Marka Musielaka. W meczu będzie mógł wystąpić Krystian Krystkowiak. Ten jednak nadal nie jest gotowy do gry przez 90 minut. Przy bardzo dobrej dyspozycji w rundzie wiosennej bramkarza i poprawie skuteczności kibice Golnicy Ryczywół mogą optymistycznie spoglądać na osttanie mecze rundy wiosennej.

Kontujze i kartki osłabiły mocno kadrę Lipskiego Klubu Sportowego przed spotkaniem z Tarnovią III Tarnowo Podgórne. W spotkaniu, które odbędzie się o godzinie 13:00, gospodarzom nie będzie łatwo o punkty. Po dramatycznym sędziowaniu w Sierakowie i w efekcie przegranej Lipski Klub Sportowy nie ma większych szans na walkę o awans do ligi okręgowej. O promocje cały czas chce walczyć na pewno Tarnovia III. LKS wygrał pierwszy mecz. Goście na pewno będą chcieli się zrewanżować.