fbpx

Golnica wygrała i ma 6 punktów (film)

Golnica Ryczywół pokonała Wartę Obrzycko 3:1(2:0) i po 2 meczach ma komplet punktów.

Do nowego sezonu ryczywolanie podchodzili ze sporymi obawami. Raz, że długo czekali na decyzję WZPN-u odnośnie awansu, to dwa zostali przeniesieni do strefy poznańskiej. Sporo nerwów kosztowało to wyczekiwanie, ale na razie w Golnicy panuje duże zadowolenie.

W niedzielę 26 sieprnia Golnica zagrała z Wartą Obrzycko. W poprzednim sezonie drużyna ta walczyła z Orkanem Objezierze. Początek meczu to przewaga gości. Na szczęście obyło się bez utraty bramki. Po przetrwaniu ataków Warty do podobnych działań przystąpiła Golnica. W 15 minucie bramkę strzelił Gracjan Olech, a kilka minut później uczynił to Zbigniew Kaczmarek. Do przerwy nic się nie zmieniło na tablicy wyników.

Krótko po przerwie Warta zdobyłą bramkę kontaktową. Brayan Grzelak zagrał w polu karnym piłkę ręką i goście pewnie wykorzystali jedenastkę. Po uspokojeniu gry gospodarze przystąpili do działań ofensywnych. Skutek przyniosła akcja z 63 minuty, gdy Marek Musielak wykorzystał rzut karny.

Do końca spotkania Golnica kontrolowała wydarzenia na boisku. Niestety na konto kilku zawodników trafiły kolejne żółte kartki. Trener Dawid Gruchot wiele tych kar tłumaczy zaangażowaniem. Co o meczu niedzielnym powiedzieli Dawid Gruchot i Marek Musielak? Zapraszamy do obejrzenia wywiadów pomeczowych oraz zapowiedzie pucharowego meczu z Orłami Kruka w Rogoźnie.