| Łukasz | Piłka nożna

wicherki pokonaly unislaw team pbdi

KS Futsal Oborniki pokonał na własnym parkiecie Unisław Team PBDI.

Można powiedzieć, że Oborniczanie od początku kontrolowali spotkanie.

Już w 3. Minucie spotkania do siatki trafił Jacek Sander. Goście chcą szybko doprowadzić do wyrównania, w 5. Minucie przeprowadzili akcję, która skończyła się strzałem, ale na posterunku czuwał Daniel Szepczyński.

Gospodarze poszli za ciosem, ponownie w 5. minucie uderzał Sander, lecz tym razem nie dał się zaskoczyć Mielniczek.

W 7. Minucie spotkania nad poprzeczką uderzył Bartosz Łeszyk, a w 8. Minucie spotkania do siatki trafił Mikołaj Orczykowski. Goście podeszli do agresywnej gry i w 12. Minucie spotkania żółtą kartką został ukarany Łukasz Komur.

W 14. Minucie spotkania ponownie na posterunku czuwał Szepczyński, kiedy to drużyna z Unisławia trafiła w słupek. W 15. Minucie spotkania, żółtą kartką został ukarany kapitan Wicherków Mikołaj Siwecki, co budzi wiele kontrowersji.

W 17. Minucie goście mieli okazję do oddania strzału, lecz bramki jak zaklętej strzegł Daniel Szepczyński.

Druga połowa rozpoczęła się od żółtej kartki dla gości, w 23. Minucie został nią ukarany bramkarz Unisławia Michał Mielniczek. W tej samej minucie strzał oddał Jacek Sander, ale obronił go Mielniczek. W 24. Minucie żółty kartonik obejrzał Mikołaj Wicberger.

W 25. Minucie paradę w bramce zaprezentował Szepczyński, kiedy to obronił świetny strzał Mateusza Komura. Następne minuty to nie udane próby strzałów przez Wicherków, zarówno Siwecki, Sander jak i Orczykowski strzelali obok.

Ten pierwszy nie wykorzystał również sytuacji sam na sam w 34. Minucie. Jak mawiają niewykorzystane okazję lubią się mścić i w 36. Minucie z rzutu wolnego do siatki gospodarzy trafia Krystian Belzyt. Bramka na 2:1 wprowadziła sporą nerwowość. Goście zdecydowali się na wprowadzenie systemu gry z bramkarzem w polu, przez co też częściej byli przy piłce.

W ostatniej sekundzie spotkania z połowy boiska, do siatki trafił Mikołaj Wicberger.

Mecz po dużej nieskuteczności Oborniczan zakończył się 3:1.

Kolejny mecz obornicka drużyna zagra na wyjeździe w Lęborku.

Skorpiony Bogdanowo pokonały KS Dębiec. To drugie zwycięstwo tej drużyny z rzędu!
Przerwa zimowa powoli dobiega końca, a polskie kluby wybrały się na obozy przygotowawcze, aby szlifować formę przed wznowieniem rozgrywek. Po pierwszej części sezonu liderem tabeli jest Śląsk Wrocław, a za jego plecami plasują się takie ekipy jak Lech Poznań, Raków Częstochowa czy Legia Warszawa,...
Piłka nożna to jeden z popularniejszych sportów w Polsce. Wszystko dlatego, że na meczach jest doskonała atmosfera, a rozgrywki piłkarskie same w sobie są świetnym sposobem na spędzenie wolnego czasu.
Wiosenny sezon Wielkopolsko Lubuskich Lig Piłkarskich organizowanych przez Akademię Piłkarską Reissa dobiegł końca. Idealnym podsumowaniem był wielki finał rozegrany na trawiastych boiskach w Dolsku w sobotę 25 czerwca w kategorii orlik oraz młodzik. Turniej odbył się pod honorowym&nb...
Wydział Gier i Ewidencji Wielkopolskiego ZPN dokonał aktualizacji terminarzy wynikającej z konieczności zawieszenia rozgrywek wskutek obostrzeń związanych z sytuacją epidemiczną.
 Krzysztof Matoga został wybrany MVP turnieju podczas sobotnich zmagań w Arena Dębiec.
Wielkopolski Związek Piłki Nożnej podejmie decyzje o losie rozgrywek w sezonie 2019/2020 do 11 maja.