Golnica Ryczywół zakończyła sezon z rysą na wizerunku

Golnica Ryczywol zakonczyla sezon

Zespół seniorów Golnicy Ryczywół zakończył sezon 2016/2017. Niestety finał rozgrywek zakończył się małym zgrzytem.

Ryczywolski zespół rozwija się z każdym sezonem. Zebranie założycielskie miało miejsce 17 grudnia 2010r. Klub rozpoczął od pracy z dziećmi. Teraz może pochwalić się także drużyną seniorów. W zakończonym już sezonie zespół z Ryczywołu zajął drugie miejsce w drugiej grupie pilskiej B-klasie. Na jej dorobek złożyło się 11 wygranych, 1 remis i 6 porażek. Rozgrywki zdecydowanie wygrał Sokół Gębice. Klub stał się żywą reklamą dla wiejskiej gminy. Cieszy to wiele osób. Świetnie funkcjonuje też przy zespole grupa kibiców, która wspiera w każdym meczu swoich zawodników.

Rysa na wizerunku Golnicy powstała w ostatnich dniach. Klub zorganizował uroczyste zakończenie sezonu, aby podziękować osobom, zaangażowanym w życie klubu oraz zawodnikom. Impreza odbyła się na stadionie. Uczestniczyli w nim m.in. prezes Mariusz Nowacki oraz radny powiatowy Robert Zimny. Podczas niej pojawił się alkohol bez wiedzy i zgody administratora obiektu. Ok. godz. 21.00 część osób przeniosła się ze świętowaniem do centrum Ryczywołu, gdzie dodatkowo zaopatrzyła się w kolejną partię alkoholu. Hałas, okrzyki późną porą nie spodobał się mieszkańcom wsi. Interweniowała bowiem policja. 

"Super zakończenie ? ale zachowanie niektórych woła o pomstę do nieba nie przystoi" - taki wpis pojawił się na profilu Golnicy pod zdjęciami z zakończenia. Ze strony klubu (profilu społecznościowego) usunięty został film z imprezy. W Urzędzie Gminy znane są nazwiska uczestników zdarzenia, albowiem wychwycił je monitoring. Wiadomo też kto wniósł alkohol na teren stadionu.

Zapewne można uznać to zdarzenie za incydent. Młody klub przyniesie jeszcze wiele chwały Ryczywołowi. Mieszkańcy oczekują jednak jednego kroku, jakim będą przeprosiny.

 

 

Komentarze  

+1 #13 komentarz 2017-06-20 10:58
kiedyś ludzie żyli w większym szacunku dla siebie.dziś można kogoś zezwać i trzeba to uznać za normę..nie rozumiem tego.dokąd to wszystko zmierza...
Cytować
+2 #12 KOMENT 2017-06-19 10:21
Jakoś bez tych "kiboli"klub sportowy Golnica lepiej mi się kojarzył.
Cytować
#11 kibic 2017-06-18 20:50
na rynku jak są organizowane imprezy do późnych godz nocnych i ludzie muszą iść na drugi dzień do pracy to Was nie obchodzi... bo co tam? fajnie jest... miejsce publiczne, dzieci, alkohol ale co tam zgoda jest można świętować i robić syf... zakrytą twarz to Ty masz chyba jak struś w piasku :lol:
Cytować
#10 Mieszkaniec2 2017-06-18 14:46
Niech mnie kule biją.ultra-kibo l ekspertem od gminnych finansów. Jakbyś zechciał wyjść z wiedzą po za ramy instrukcji obsługi racy i Facebooka już byś więcej wiedział a nie głupoty gadał .
Cytować
#9 Mieszkaniec 2017-06-18 11:51
Tak.te patriotyczne marsze z pozakrywanymi twarzami.super sprawa.
Cytować
#8 Zyga 2017-06-18 08:01
Za takie wymyślone "coś "to ja dziękuję. Wolę spokojniejsze formy "wypoczynku "dla dzieci i mlodziiezy!
Cytować
#7 kibic 2017-06-18 01:05
powiedz mi mieszkańcu o jakiego Pana ci chodzi? tego co naśladują? śmieszni jesteście organizujecie imprezy dla 40+ i dzieci a co robicie dla młodzieży? nic... wszystko wrzucacie do jednego wora jak w całej Polsce i same stereotypy,,, jak były organizowane spotkania patriotyczne, zbiórki żywności itp to nikt nie pisał.... Napiszcie prawdę jakie mamy zadłużenia w Gminie i jakie długi będą musieli spłacać nasze dzieci... Dotacje dotacjami ale trzeba dołożyć z własnej kasy a ona jest na minusie i to w mln... he he śmieszni jesteście i zazdrościcie bo ktoś coś zorganizował:)
Cytować
#6 mieszkaniec 2017-06-16 17:04
Ciekawe czy ktoś pomyślał o zgodzie na masowe spożycie alkoholu w miejscu publicznym.Może słynny monitoring w końcu na coś się przyda i posypią się porządne mandaty.Burdy jeszcze nikomu w niczym nie pomogły.
Cytować
-1 #5 Mieszkaniec 2017-06-16 12:37
Pytanie główne- A skąd Ci Ryczywolscy kibice czerpią wzorce?odp prosta-ze strony jednego Pana-A tam co -nienawiść; nienawiść i jeszcze raz nienawiść.
Cytować
+1 #4 Waldi 2017-06-16 10:18
To co się działo w niedzielę chyba ze sportem niewiele miało wspólnego.
Cytować