fbpx

Golnica Ryczywół zakończyła sezon z rysą na wizerunku

Golnica Ryczywol zakonczyla sezon

Zespół seniorów Golnicy Ryczywół zakończył sezon 2016/2017. Niestety finał rozgrywek zakończył się małym zgrzytem.

Ryczywolski zespół rozwija się z każdym sezonem. Zebranie założycielskie miało miejsce 17 grudnia 2010r. Klub rozpoczął od pracy z dziećmi. Teraz może pochwalić się także drużyną seniorów. W zakończonym już sezonie zespół z Ryczywołu zajął drugie miejsce w drugiej grupie pilskiej B-klasie. Na jej dorobek złożyło się 11 wygranych, 1 remis i 6 porażek. Rozgrywki zdecydowanie wygrał Sokół Gębice. Klub stał się żywą reklamą dla wiejskiej gminy. Cieszy to wiele osób. Świetnie funkcjonuje też przy zespole grupa kibiców, która wspiera w każdym meczu swoich zawodników.

Rysa na wizerunku Golnicy powstała w ostatnich dniach. Klub zorganizował uroczyste zakończenie sezonu, aby podziękować osobom, zaangażowanym w życie klubu oraz zawodnikom. Impreza odbyła się na stadionie. Uczestniczyli w nim m.in. prezes Mariusz Nowacki oraz radny powiatowy Robert Zimny. Podczas niej pojawił się alkohol bez wiedzy i zgody administratora obiektu. Ok. godz. 21.00 część osób przeniosła się ze świętowaniem do centrum Ryczywołu, gdzie dodatkowo zaopatrzyła się w kolejną partię alkoholu. Hałas, okrzyki późną porą nie spodobał się mieszkańcom wsi. Interweniowała bowiem policja. 

"Super zakończenie ? ale zachowanie niektórych woła o pomstę do nieba nie przystoi" - taki wpis pojawił się na profilu Golnicy pod zdjęciami z zakończenia. Ze strony klubu (profilu społecznościowego) usunięty został film z imprezy. W Urzędzie Gminy znane są nazwiska uczestników zdarzenia, albowiem wychwycił je monitoring. Wiadomo też kto wniósł alkohol na teren stadionu.

Zapewne można uznać to zdarzenie za incydent. Młody klub przyniesie jeszcze wiele chwały Ryczywołowi. Mieszkańcy oczekują jednak jednego kroku, jakim będą przeprosiny.