Kolejny remis KS Futsal w Białymstoku

| Łukasz | Piłka nożna

KS Futsal zremisowal w Bialymstoku

W sobotnim spotkaniu I ligi obornicki KS Futsal zdobył 1 punkt w meczu ze Słonecznym Stokiem. Spotkanie odbyło się w Białymstoku.

Po zdobytych 3 punktach przed tygodniem zespół "Wicherków" ze sporymi nadziejami udał się do Białegostoku. Miesiąc temu rywalizował już w tym mieście, ale ich rywalem była słabsza drużyna Heliosu. Tym razem przyszło się zmierzyć z wicemistrzem I ligi z ubiegłego sezonu.

Pierwsza połowa była tylko wstępem do olbrzymich emocji. Po pierwszych 20 minutach na tablicy widniał wynik 2:1 dla gospodarzy. Zaczęło się bardzo dobrze, bo po strzale Łeszyka prowadzenie objął KS Futsal. Niestety kolejne 2 bramki zdobył Słoneczny Stok.

Druga połowa zaczęła się rewelacyjnie. Juz w 8 sekundzie Siwecki wyrównał. To było jednak preludium do bitwy o punkty! Bardzo słabe sędziowanie było powodem sporej nerwowości w obu zespołach. Szczególnie wiele pretensji mieli do stronniczości goście. W efekcie oborniczanie zaliczyli 4 żółte kartki. W samej końcówce spotkania Mikołaj Siwecki otrzymał czerwoną kartkę. Pomimo wielu kontrowersji KS Futsal zdobył cenny punkt. Nie poddał się pomimo tego, że przegrywał juz nawet 3:5. W całym meczu naliczono 4 strzały w słupki i poprzeczki. Do tego doszły przedłużone karne. Ostatecznie mecz zakończył się podziałem punktów.

O meczu długo pamiętał będzie prezes Leszek Wicherek: Tak szczerze to mogliśmy ten mecz wysoko wygrać, ale i tak samo wyraźnie przegrać. Sytuacji nie brakowało, ani z jednej, ani z drugiej strony. Jeszcze w samej końcówce mogliśmy rozstrzygnąć spotkanie na naszą korzyść. Na szczęście nie pojechaliśmy na darmo tyle kilometrów.

Za tydzień do Obornik przyjedzie zespół akademików z Zielonej Góry.

Dla kogo mistrzostwo, dla kogo puchary?

Przerwa zimowa powoli dobiega końca, a polskie kluby wybrały się na obozy przygotowawcze, aby szlifować formę przed wznowieniem rozgrywek. Po pierwszej części sezonu liderem tabeli jest Śląsk Wrocław, a za jego plecami plasują się takie ekipy jak Lech Poznań, Raków Częstochowa czy Legia Warszawa,...

Ile zarabia sędzia w ekstraklasie? Znamy widełki

Piłka nożna to jeden z popularniejszych sportów w Polsce. Wszystko dlatego, że na meczach jest doskonała atmosfera, a rozgrywki piłkarskie same w sobie są świetnym sposobem na spędzenie wolnego czasu.

Wakacje rozpoczęli piłkarze Akademii Piłkarskiej Reissa (foto)

Wiosenny sezon Wielkopolsko Lubuskich Lig Piłkarskich organizowanych przez Akademię Piłkarską Reissa dobiegł końca. Idealnym podsumowaniem był wielki finał rozegrany na trawiastych boiskach w Dolsku w sobotę 25 czerwca w kategorii orlik oraz młodzik. Turniej odbył się pod honorowym&nb...

Zmiany w terminarzach rundy wiosennej

Wydział Gier i Ewidencji Wielkopolskiego ZPN dokonał aktualizacji terminarzy wynikającej z konieczności zawieszenia rozgrywek wskutek obostrzeń związanych z sytuacją epidemiczną.

Sukces Akademii Piłkarskiej Reissa z Rogoźna (foto)

Krzysztof Matoga został wybrany MVP turnieju podczas sobotnich zmagań w Arena Dębiec.