Kolejny remis KS Futsal w Białymstoku

| Łukasz | Piłka nożna

KS Futsal zremisowal w Bialymstoku

W sobotnim spotkaniu I ligi obornicki KS Futsal zdobył 1 punkt w meczu ze Słonecznym Stokiem. Spotkanie odbyło się w Białymstoku.

Po zdobytych 3 punktach przed tygodniem zespół "Wicherków" ze sporymi nadziejami udał się do Białegostoku. Miesiąc temu rywalizował już w tym mieście, ale ich rywalem była słabsza drużyna Heliosu. Tym razem przyszło się zmierzyć z wicemistrzem I ligi z ubiegłego sezonu.

Pierwsza połowa była tylko wstępem do olbrzymich emocji. Po pierwszych 20 minutach na tablicy widniał wynik 2:1 dla gospodarzy. Zaczęło się bardzo dobrze, bo po strzale Łeszyka prowadzenie objął KS Futsal. Niestety kolejne 2 bramki zdobył Słoneczny Stok.

Druga połowa zaczęła się rewelacyjnie. Juz w 8 sekundzie Siwecki wyrównał. To było jednak preludium do bitwy o punkty! Bardzo słabe sędziowanie było powodem sporej nerwowości w obu zespołach. Szczególnie wiele pretensji mieli do stronniczości goście. W efekcie oborniczanie zaliczyli 4 żółte kartki. W samej końcówce spotkania Mikołaj Siwecki otrzymał czerwoną kartkę. Pomimo wielu kontrowersji KS Futsal zdobył cenny punkt. Nie poddał się pomimo tego, że przegrywał juz nawet 3:5. W całym meczu naliczono 4 strzały w słupki i poprzeczki. Do tego doszły przedłużone karne. Ostatecznie mecz zakończył się podziałem punktów.

O meczu długo pamiętał będzie prezes Leszek Wicherek: Tak szczerze to mogliśmy ten mecz wysoko wygrać, ale i tak samo wyraźnie przegrać. Sytuacji nie brakowało, ani z jednej, ani z drugiej strony. Jeszcze w samej końcówce mogliśmy rozstrzygnąć spotkanie na naszą korzyść. Na szczęście nie pojechaliśmy na darmo tyle kilometrów.

Za tydzień do Obornik przyjedzie zespół akademików z Zielonej Góry.

Skorpiony Bogdanowo pokonały KS Dębiec. To drugie zwycięstwo tej drużyny z rzędu!
Przerwa zimowa powoli dobiega końca, a polskie kluby wybrały się na obozy przygotowawcze, aby szlifować formę przed wznowieniem rozgrywek. Po pierwszej części sezonu liderem tabeli jest Śląsk Wrocław, a za jego plecami plasują się takie ekipy jak Lech Poznań, Raków Częstochowa czy Legia Warszawa,...
Piłka nożna to jeden z popularniejszych sportów w Polsce. Wszystko dlatego, że na meczach jest doskonała atmosfera, a rozgrywki piłkarskie same w sobie są świetnym sposobem na spędzenie wolnego czasu.
Wiosenny sezon Wielkopolsko Lubuskich Lig Piłkarskich organizowanych przez Akademię Piłkarską Reissa dobiegł końca. Idealnym podsumowaniem był wielki finał rozegrany na trawiastych boiskach w Dolsku w sobotę 25 czerwca w kategorii orlik oraz młodzik. Turniej odbył się pod honorowym&nb...
Wydział Gier i Ewidencji Wielkopolskiego ZPN dokonał aktualizacji terminarzy wynikającej z konieczności zawieszenia rozgrywek wskutek obostrzeń związanych z sytuacją epidemiczną.
 Krzysztof Matoga został wybrany MVP turnieju podczas sobotnich zmagań w Arena Dębiec.
Wielkopolski Związek Piłki Nożnej podejmie decyzje o losie rozgrywek w sezonie 2019/2020 do 11 maja.