Ważna wygrana KS Futsal

| Łukasz | Piłka nożna

KS Futsal Oborniki pokonal Politechnike

Obornicka drużyna KS Futsal pokonała Politechnikę Gdańską 4:0. Spotkanie rozegrano w ramach I ligi futsalu.

Dla popularnych Wicherków było to spotkanie o przysłowiowe 6 punktów. Wygrana oznaczała znaczne poprawienie dorobku punktowego, ale dodatkowo lepszy bilans w dwumeczu. W Gdańsku padł bowiem remis 2:2.

Mecz sąsiadów w tabeli był bogaty w akcje bramkowe. W pierwszej części pojedynku kibice zobaczyli jednak tylko jednego gola. Odpowiedzialni za taki stan rzeczy byli bramkarze obu zespołów, którzy stanowili prawdziwą zaporę dla rywali. Dopiero w 18 minucie skapitulował po szybkiej akcji skapitulował gdańszczanin. Na listę strzelców wpisał się Mikołaj Wicberger.

Druga połowa rozpoczęła się tak, jak życzyli sobie gospodarze. W 22 minucie Wicberger po raz drugi trafił do bramki Politechniki. Akcje KS Futsal nabrały rozmachu, ale trzecia bramka padła dopiero w 35 minucie. Strzelcem bramki był Walczak. W międzyczasie kilka niebezpiecznych akcji przeprowadzili gdańszczanie. Na szczęście nie byli w sobotę najskuteczniejsi.

Zwycięstwo definitywnie zapewnił gospodarzo ten, który rozpoczął strzelanie. Mikołaj Wicberger w 37 minucie zdobył dla swojego zespołu czwartą bramkę, a sam skompletował w ten sposób hat-trick.

Goście walczyli ambitnie o choćby honorowe tafienie. W sobotnie popołudnie nie było jednak szans na to. Bramka oborniczan była niczym zaczarowana.

Wygrana KS Futsal z Politechniką na pewno pozwala optymistycznie spojrzeć w przyszłość. Już za tydzień czeka drużynę Leszka Wicherka wyjazd do Łodzi na mecz z najsłabszym zespołem ligi. Kolejne 3 punkty pomogą zbliżyć się do drużyn ze środkowej części tabeli.

Skorpiony Bogdanowo pokonały KS Dębiec. To drugie zwycięstwo tej drużyny z rzędu!
Przerwa zimowa powoli dobiega końca, a polskie kluby wybrały się na obozy przygotowawcze, aby szlifować formę przed wznowieniem rozgrywek. Po pierwszej części sezonu liderem tabeli jest Śląsk Wrocław, a za jego plecami plasują się takie ekipy jak Lech Poznań, Raków Częstochowa czy Legia Warszawa,...
Piłka nożna to jeden z popularniejszych sportów w Polsce. Wszystko dlatego, że na meczach jest doskonała atmosfera, a rozgrywki piłkarskie same w sobie są świetnym sposobem na spędzenie wolnego czasu.
Wiosenny sezon Wielkopolsko Lubuskich Lig Piłkarskich organizowanych przez Akademię Piłkarską Reissa dobiegł końca. Idealnym podsumowaniem był wielki finał rozegrany na trawiastych boiskach w Dolsku w sobotę 25 czerwca w kategorii orlik oraz młodzik. Turniej odbył się pod honorowym&nb...
Wydział Gier i Ewidencji Wielkopolskiego ZPN dokonał aktualizacji terminarzy wynikającej z konieczności zawieszenia rozgrywek wskutek obostrzeń związanych z sytuacją epidemiczną.
 Krzysztof Matoga został wybrany MVP turnieju podczas sobotnich zmagań w Arena Dębiec.
Wielkopolski Związek Piłki Nożnej podejmie decyzje o losie rozgrywek w sezonie 2019/2020 do 11 maja.