fbpx

Rozgromiona Sparta, LKS Lipa wygrał derby

Wygrana LKS Lipa w derbach

W sobotę i niedziele rozgrywano kolejne spotkania piłkarskie. Nasze drużyny grały ze zmiennym szczęściem.

Obornicka Sparta grała przy ul. Objezierskiej z Pelikanem Niechanowo. Lider jest o krok od awansu do III ligi. W Obornikach zdobył kolejne 3 punkty i potrzebuje już tylko czterech do zapewnienia sobie awansu. Musi to zrobić w 4 meczach. Mecz zakończył się wysoką wygrana Pelikana 5:1(3:0). Goście wykazali się wysoką skutecznością. Dopiero w ostatnim kwadransie gospodarzom udało się stworzyć więcej sytuacji i zdobyc honorową bramkę.

Wełna Rogoźno pewnie wygrała swój mecz w Luboniu 4:1. Dzięki wygranej rogoźnianie mają nadal szanse na zajęcie nawet drugiej lokaty w lidze okręgowej.

W A-klasie kolejną przegraną zaliczył Orkan na swoim boisku. Na wiosnę objezierzanie zdobyli tylko 3 punkty na swojej murawie. Zdecydowanie lepiej wiedzie się im na wyjazdach, gdzie regularnie zdobywaja komplety punktów. W sobotnie popołudnie Orkan przegrał z Rzemieślnikiem Kwilcz 0:3 podtrzymując wiosenny trend.

Coraz lepiej spisujący się zespół LKS z Lipy przyjechał dziś do Rożnowa. Lokalne derby przyniosły tylko jedną bramkę. Dała ona radość gościom i to oni znajdują się wyżej w tabeli B-klasy.