170 młodych szczypiornistek i szczypiornistów walczyło na orlikach.

20150504 090839

Ogromna  ilość uczestników brała udział w turnieju eliminacyjnym ,,Szczypiorniak na Orlikach”. IV edycja zawodów sygnowanych przez Związek Piłki Ręcznej w Polsce wzbudziła szerokie zainteresowanie.

Rozegrany 4 maja turniej przy Szkole Podstawowej nr 4  wyłonił zwycięzców spośród 7 zespołów chłopców i 5 zespołów dziewcząt. Oprócz drużyn z gminy Oborniki: SP 2 Oborniki, SP 3 Oborniki, SP 4 Oborniki, SP Chrustowo, SP Rożnowo gościliśmy też SP Budzyń. Zainteresowanie piłką ręczną w Obornikach jest niezmiennie wysokie a można pokusić się o stwierdzenie, że ciągle rośnie.

"W pierwszej edycji były nas tylko 2 szkoły, ,,dwójka’’ i ,, czwórka’’. Dziś z samej Szkoły Podstawowej nr 4 mamy  cztery zespoły w turnieju. Myślę, że ilość zawodniczek i zawodników startujących w tym turnieju cieszy nas, nauczycieli propagujących szczypiorniaka na co dzień. Mamy nadzieję, że zainteresowanie tą piękną dyscypliną nie zmieni się a drzewo genealogiczne szczypiornistów będzie kwitło o kolejne pokolenia.’’ - tak podsumował Marek Arciszewski, organizator zawodów w Obornikach.

Pogoda zmusiła organizatorów do wejścia pod dach na początku turnieju, później jednak słońce oświetliło Orliki i duch turnieju unosił się na świeżym powietrzu. W tym miejscu organizator chce podziękować Obornickiemu Centrum  Sportu za pomoc w sprawnym przeprowadzeniu tak dużego przedsięwzięcia. Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali koszulkę z motto Kocham Ręczną. W rywalizacji dziewcząt i chłopców bezkonkurencyjna była obornicka ,,dwójka'' dowodzona przez Alinę Dyżlą. To właśnie te zespoły będą nas reprezentowały na finale wojewódzkim, który odbędzie się 25 i 26 maja w Poznaniu.

Finał ogólnopolski w tym roku na Tauron Arena w Krakowie. Życzymy ,,dwójce" awansu do tego wspaniałego turnieju a wszystkich młodych szczypiornistów zapraszamy za rok. 

Dodaj komentarz

Zasady są częścią składową polityki prywatności: https://www.eoborniki.pl/home/polityka-prywatnoci.html. Treści użytkownika serwisu eoborniki zwanego Autorem komentarza - zamieszczane, prezentowane, przechowywane i udostępniane są w serwisie eoborniki.pl w imieniu własnym Autora komentarza, na jego rzecz i na jego odpowiedzialność. Autor komentarza zamieszcza treści dobrowolnie i nie domaga się za to zapłaty.
Dane gromadzone w serwisie to: adres IP, adres email, nazwa autora komentarza. Usuniecie komentarza oraz wszystkich danych możliwe jest po przesłaniu maila z adresu wprowadzonego w trakcie przesłania wpisu na adres kontakt@eoborniki.pl.
Eoborniki.pl nie ponosi odpowiedzialności za zawartość treści zamieszczonych, publikowanych, przechowywanych i udostępnianych przez Autora komentarza na stronach serwisu. Eoborniki.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia, zmiany wpisów uznanych za obraźliwe, niezgodne z prawem lub inne według uznania.
Przesłanie komentarza jest jednoznaczne z potwierdzeniem przeczytania i akceptacją niniejszych zasad.
W wypadku zauważenia naruszenia Zasad oraz innych uwag prosimy o zgłoszenie na adres kontakt@eoborniki.pl.


Kod antyspamowy
Odśwież