Będą zmiany w Halowej Lidze

Będą zmiany w Halowej Lidze

W niedzielę 29 czerwca odbyło się uroczyste zakończenie sezonu 2013/2014 w Halowej Lidze Piłki Nożnej w Obornikach. Poruszony został podczas niego temat już przyszłego sezonu. 

10 lat doświadczeń organizatorowi, czyli Obornickiemu Centrum Sportu, dało wiele do myślenia. Często przekładane mecze, problemy z doborem terminów spotkań, uwagi do sędziów i wiele innych uwag spowodowały, że uczestnicy zakończenie sezonu 2013/2014 usłyszeli nową koncepcję rozgrywek. Przedstawili ją wspólnie Tadeusz Ratajczak i dyrektor OCS Jacek Okpisz.

Rozgrywki halowe mają mieć zwartą formułę. Rozgrywki drużyn na trawie trwają do ok. połowy listopada i wznawiane są ok. połowy marca. Ta właśnie przerwa ma zostać wykorzystana na Halową Ligę Piłki Nożnej. Drużyny rozgrywałyby mecze zgodnie z góry przygotowanym terminarzem. Tylko w naprawdę losowych sytuacjach przekładane mogłyby być pojedyncze spotkania. W danym dniu rozgrywane byłyby pełne kolejki, a to przyczyniałoby się do zwiększenia przejrzystości rozgrywek oraz podniosłoby ich atrakcyjność. Te czynniki również pomogłoby w pozyskaniu szerszej widowni, a ci będą sprzyjać w pozyskiwaniu sponsorów.

Na razie jest to wariant roboczy. W lipcu będa trwały rozmowy organizatora rozgrywek z jej uczestnikami. Wówczas zostaną ustanowione dokładne regulaminy. O sprawie na pewno będziemy jeszcze wielokrotnie pisać.

 

Dodaj komentarz

Zasady są częścią składową polityki prywatności: https://www.eoborniki.pl/home/polityka-prywatnoci.html. Treści użytkownika serwisu eoborniki zwanego Autorem komentarza - zamieszczane, prezentowane, przechowywane i udostępniane są w serwisie eoborniki.pl w imieniu własnym Autora komentarza, na jego rzecz i na jego odpowiedzialność. Autor komentarza zamieszcza treści dobrowolnie i nie domaga się za to zapłaty.
Dane gromadzone w serwisie to: adres IP, adres email, nazwa autora komentarza. Usuniecie komentarza oraz wszystkich danych możliwe jest po przesłaniu maila z adresu wprowadzonego w trakcie przesłania wpisu na adres kontakt@eoborniki.pl.
Eoborniki.pl nie ponosi odpowiedzialności za zawartość treści zamieszczonych, publikowanych, przechowywanych i udostępnianych przez Autora komentarza na stronach serwisu. Eoborniki.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia, zmiany wpisów uznanych za obraźliwe, niezgodne z prawem lub inne według uznania.
Przesłanie komentarza jest jednoznaczne z potwierdzeniem przeczytania i akceptacją niniejszych zasad.
W wypadku zauważenia naruszenia Zasad oraz innych uwag prosimy o zgłoszenie na adres kontakt@eoborniki.pl.


Kod antyspamowy
Odśwież