fbpx

Będą zmiany w Halowej Lidze

Będą zmiany w Halowej Lidze

W niedzielę 29 czerwca odbyło się uroczyste zakończenie sezonu 2013/2014 w Halowej Lidze Piłki Nożnej w Obornikach. Poruszony został podczas niego temat już przyszłego sezonu. 

10 lat doświadczeń organizatorowi, czyli Obornickiemu Centrum Sportu, dało wiele do myślenia. Często przekładane mecze, problemy z doborem terminów spotkań, uwagi do sędziów i wiele innych uwag spowodowały, że uczestnicy zakończenie sezonu 2013/2014 usłyszeli nową koncepcję rozgrywek. Przedstawili ją wspólnie Tadeusz Ratajczak i dyrektor OCS Jacek Okpisz.

Rozgrywki halowe mają mieć zwartą formułę. Rozgrywki drużyn na trawie trwają do ok. połowy listopada i wznawiane są ok. połowy marca. Ta właśnie przerwa ma zostać wykorzystana na Halową Ligę Piłki Nożnej. Drużyny rozgrywałyby mecze zgodnie z góry przygotowanym terminarzem. Tylko w naprawdę losowych sytuacjach przekładane mogłyby być pojedyncze spotkania. W danym dniu rozgrywane byłyby pełne kolejki, a to przyczyniałoby się do zwiększenia przejrzystości rozgrywek oraz podniosłoby ich atrakcyjność. Te czynniki również pomogłoby w pozyskaniu szerszej widowni, a ci będą sprzyjać w pozyskiwaniu sponsorów.

Na razie jest to wariant roboczy. W lipcu będa trwały rozmowy organizatora rozgrywek z jej uczestnikami. Wówczas zostaną ustanowione dokładne regulaminy. O sprawie na pewno będziemy jeszcze wielokrotnie pisać.