Zacięta walka o czołowe lokaty w HLPN!

| Łukasz | Piłka nożna

HLPN kończy się za 2 tygodnie

Kolejny weekend dostarczył sympatykom Halowej Ligi Piłki Nożnej w Obornikach dużą dawkę emocji. Rywalizowały ze sobą bowiem czołowe zespoły zarówno Ekstraligi, jak i I ligi.

W Ekstralidze punkty walkowerem oddało Draco, tracąc tym samym w zasadzie bezpowrotnie szanse na podium. Remo Słoneczny Patrol został samodzielnym liderem. Wygrał bowiem z niewygodnym Eko-Mak, a Askon przegrał po zaciętym spotkaniu z Połą. Drużyna z Połajewa awansowała dzięki temu na trzecie miejsce.

Wspaniałe widowiska stworzyli także zawodnicy drużyn walczących o awans do elity HLPN. DPM zremisował z Gorzką 1:1. Ponieważ dzień wcześniej GSV zdobyło 3 punkty  meczu z Remo Full awansowało na pozycję wicelidera.

Ważne spotkanie zagrały zespoły Hakuny i Cotty. Oba zespoły toczą walkę o zajęcie drugiego miejsca, które da im szansę gry w barażach o Ekstraligę. W tym pojedynku emocje były do ostatniej minuty. Prowadzenie 2:0 objęła Hakuna, ale rywale nie poddali się i do przerwy doprowadzili do stanu 2:2. W pierwszej minucie Cotta poszła za ciosem i objęła prowadzenie 3:2! Hakuna jakby straciła swój rytm i wydawało się, że nie ma szans już w tym meczu. Gra 'akcja za akcję' podobała się publiczności. Dopiero w 24 minucie Hakuna doprowadziła do remisu. 100 sekund przed końcem padła 4 bramka dla Mataty i to ostatecznie oni cieszyli się z ważnej wygranej.

Ziomki Bogdanowo dzięki 2 bramkom Adriana Szymota zremisowało z Mikado 2:2.

hlpn tabela

Skorpiony Bogdanowo pokonały KS Dębiec. To drugie zwycięstwo tej drużyny z rzędu!
Przerwa zimowa powoli dobiega końca, a polskie kluby wybrały się na obozy przygotowawcze, aby szlifować formę przed wznowieniem rozgrywek. Po pierwszej części sezonu liderem tabeli jest Śląsk Wrocław, a za jego plecami plasują się takie ekipy jak Lech Poznań, Raków Częstochowa czy Legia Warszawa,...
Piłka nożna to jeden z popularniejszych sportów w Polsce. Wszystko dlatego, że na meczach jest doskonała atmosfera, a rozgrywki piłkarskie same w sobie są świetnym sposobem na spędzenie wolnego czasu.
Wiosenny sezon Wielkopolsko Lubuskich Lig Piłkarskich organizowanych przez Akademię Piłkarską Reissa dobiegł końca. Idealnym podsumowaniem był wielki finał rozegrany na trawiastych boiskach w Dolsku w sobotę 25 czerwca w kategorii orlik oraz młodzik. Turniej odbył się pod honorowym&nb...
Wydział Gier i Ewidencji Wielkopolskiego ZPN dokonał aktualizacji terminarzy wynikającej z konieczności zawieszenia rozgrywek wskutek obostrzeń związanych z sytuacją epidemiczną.
 Krzysztof Matoga został wybrany MVP turnieju podczas sobotnich zmagań w Arena Dębiec.
Wielkopolski Związek Piłki Nożnej podejmie decyzje o losie rozgrywek w sezonie 2019/2020 do 11 maja.