fbpx

Odwołana wielkanocna kolejka rozgrywek piłkarskich

Choć od kilku dni mamy w kalendarzu wiosnę to niestety nie możemy tego stwierdzić za naszymi oknami. Nie można więc się dziwić, że Wielkopolski Związek Piłki Nożnej przełożył mecze 2. kolejki wiosennej IV ligi oraz inaugurującą kolejkę w niższych ligach.

30 marca Sparta Oborniki nie pojedzie do Wróblewa, a rozegra w Wągrowcu sparing z Koroną Stróżewo. Przełożone spotkanie ligowe oborniczanie rozegrają 22 czerwca. Inaugurację rundy wiosennej mają opóźnioną także zespoły ligi okręgowej. Wełna Rogoźno zagra swoje pierwsze spotkanie 6 kwietnia w Śremie, a planowany na najbliższy weekend mecz z Concordią rozegra 15 czerwca.

A-klasowe Orkan Objezierze i Tęcza Lulin swoje pierwsze mecze rozegrają odpowiednio 6 i 7 kwietnia. Mecze z 30 marca odbędą się dopiero 15 czerwca. Ten sam schemat przewidziany jest dla B-klasowców. Lider z Rożnowa miał rozpocząć od silnej drużyny Byków i to na jej terenie. Do tego meczu dojdzie jednak dopiero w czerwcu. To jednak oznacza, że zarówno Rożnovia oraz LKS Lipa rozpoczną rundę wiosenną dopiero 13/14 kwietnia! Wynika to z tego, że oba zespoły pauzują w 15 kolejce.