Skip to main content


Skorpiony Bogdanowo wygrały z KS Dębiec

| Łukasz | Piłka nożna
fot. 03.09.2023

Skorpiony Bogdanowo pokonały KS Dębiec. To drugie zwycięstwo tej drużyny z rzędu!

Początek rundy wiosennej dla Skorpionów wyglądał podobnie, jak runda jesienna. Ambitna postawa w spotkaniach nie przynosiła żadnych efektów punktowych.  Przez długi czas, zapowiadała się rywalizacja, o przedostatnie miejsce w B-klasie z Orłami Komorniki.

Sytuacja zmieniła się w ostatnich dniach. Przed tygodniem Skorpiony pokonały Odlew Poznań 1:0 za sprawą trafienia Mariusza Musiałowskiego. W dzisiejsze, sobotnie, południe licznik punktowy wzrósł o kolejne 3 oczka. W meczu z KS Dębiec Skorpiony okazały się lepsze o 1 trafienie. Dwie bramki Jakuba Kowalskiego zapewniły wygraną 2:1.

Dzięki tej wygranej RKS ma w dorobku 10 punktów i zrównał się punktami z dzisiejszym rywalem, który zajmuje 12. miejsce w tabeli B-klasy, gr. IV.

Dla kibiców Skorpionów, ale nie tylko ich, czeka za tydzień niespodzianka. Skorpiony zagrają swój mecz na stadionie w Obornikach! 18 kwietnia podejmą GKS Golęczewo!

Fot. z 03.09.2023 r. 

 

 

Dla kogo mistrzostwo, dla kogo puchary?

Przerwa zimowa powoli dobiega końca, a polskie kluby wybrały się na obozy przygotowawcze, aby szlifować formę przed wznowieniem rozgrywek. Po pierwszej części sezonu liderem tabeli jest Śląsk Wrocław, a za jego plecami plasują się takie ekipy jak Lech Poznań, Raków Częstochowa czy Legia Warszawa,...

Ile zarabia sędzia w ekstraklasie? Znamy widełki

Piłka nożna to jeden z popularniejszych sportów w Polsce. Wszystko dlatego, że na meczach jest doskonała atmosfera, a rozgrywki piłkarskie same w sobie są świetnym sposobem na spędzenie wolnego czasu.

Wakacje rozpoczęli piłkarze Akademii Piłkarskiej Reissa (foto)

Wiosenny sezon Wielkopolsko Lubuskich Lig Piłkarskich organizowanych przez Akademię Piłkarską Reissa dobiegł końca. Idealnym podsumowaniem był wielki finał rozegrany na trawiastych boiskach w Dolsku w sobotę 25 czerwca w kategorii orlik oraz młodzik. Turniej odbył się pod honorowym&nb...

Zmiany w terminarzach rundy wiosennej

Wydział Gier i Ewidencji Wielkopolskiego ZPN dokonał aktualizacji terminarzy wynikającej z konieczności zawieszenia rozgrywek wskutek obostrzeń związanych z sytuacją epidemiczną.

Sukces Akademii Piłkarskiej Reissa z Rogoźna (foto)

 Krzysztof Matoga został wybrany MVP turnieju podczas sobotnich zmagań w Arena Dębiec.

Co dalej z rozgrywkami piłkarskimi?

Wielkopolski Związek Piłki Nożnej podejmie decyzje o losie rozgrywek w sezonie 2019/2020 do 11 maja.

Pakiet pomocowy dla klubów piłkarskich

Polski Związek Piłki Nożnej ogłosił pakiet pomocowy dla klubów piłkarskich