fbpx

Lepiko Developer Cup - relacja

W niedzielę 16.09. br. o godz. 10:00, 12 drużyn wystartowało w II edycji Pucharu Letniej Ligi 2012. Walka toczyła się  na 2 równoległych boiskach.

Drużyny zostały podzielone na 2 grupy, w których każda musiała stoczyć po 5 meczy. Faworytami były zespoły Pomaxu oraz Remo Full Mocny.

W grupie AB zwyciężył Pomax, przed FC CD ANTY PZPN Rożnowo, Remo Full Mocny i Cottą. Za nimi uplasowały się zespoły Oldboys Sparta i Kowalewka, które odpadły z dalszej rywalizacji. W grupie CD bezkonkurencyjny okazał się MaWitt Objezierze, który zanotował komplet zwycięstw i aż o 7 pkt. wyprzedził Sweden. Dalsze miejsca zajęły: Ziomki Bogdanowo, Ocieszyn, Wito i Delta. 2 ostatnie drużyny musiały zakończyć rywalizację na etapie grupowym.

Ogromne emocje towarzyszyły w szczególności pojedynkowi Remo ze Sweden. Już dotychczasowa gra tego drugiego zespołu wszystkich pozytywnie zaskoczyła. Jeszcze większe było zdziwienie, gdy objęli prowadzenie 2:0 z drużyną Artura Janika. Ogromna wola zwycięstwa i boiskowa agresja pozwoliła Remo tylko na zdobycie 1 bramki, a to oznaczało sensacyjne odpadnięcie tego zespołu z dalszej części turnieju. FC CD rywalizował na tym etapie z miejscowymi Ziomkami i o awansie decydowały rzuty karne. Nerwy lepiej opanowały Ziomki i to one cieszyły się z awansu do najlepszej czwórki turnieju. W dwóch pozostałych spotkaniach ¼ pewny awans zdobył MaWitt oraz Pomax.

W walce o finał także był potrzebny konkurs rzutów karnych w meczu Ziomków. Po bezbramkowym remisie chłodniejsze głowy mieli gospodarze i ku niezadowoleniu objezierzan to oni awansowali do finału. Historyczny finał był tuż tuż. Na nich czekał już Pomax, który w regulaminowym czasie pokonał zespół Sweden i z ulgą przyjął odpadnięcie MaWittu.

Finałowy pojedynek był zacięty, jednak o 2 bramki lepsi okazali się obrońcy tytułu.

Wręczenia medali i pucharów dokonał Burmistrz Obornik Tomasz Szrama. W uroczystości dekoracji zwycięzców uczestniczył także Przewodniczący RM Obornik Krzysztof Hetmański.

Oprócz nagród dla uczestników były też podziękowania od organizatorów dla: Stanisława Szweda, sołtysa Andrzeja Majkowskiego oraz Tadeusza Ratajczaka.  Drobne upominki otrzymali sędziowie (Waldemar Jastrząbek, Marian Lembicz, Mikołaj Orczykowski) oraz pomoc medyczna (Eugeniusz Gacek, Piotr Protasewicz). Organizatorzy wyróżnili także Błażeja Matelskiego z MaWittu (najlepszy bramkarz), Marcina Zemlika z Pomaxu (najlpeszy strzelec) oraz Kacpra Nowaka z drużyny Sweden (najlepszy zawodnik).

Partnerami Pucharu Letniej Ligi byli: Lepiko Developer, Elplast Oborniki, Hetman Travel, Delta Oborniki, GS Oborniki, Certap, UM Oborniki, OCS, www.eoborniki.pl, www.bogdanowo.net.

Organizatorem turnieju było Stowarzyszenie Bogdanowo – Zawsze Aktywni, które dziękuję wszystkim dobroczyńcom za pomoc  w organizacji turnieju.

Komplet wyników:

Grupa AB:

Pomax – Kowalewko 2:0

Remo – FC CD 0:0

Sparta – Remo 0:1

Cotta – Kowalewko 0:0

Rożnowo – Sparta 2:0

Pomax  - Remo 5:2

FC CD – Cotta 1:0

Remo – Kowalewko 1:1

Cotta – Sparta 2:0

Pomax – FC CD

Kowalewko – FC CD

Remo – Cotta 1:1

Sparta – Pomax 0:0

Kowalewko – Sparta 0:4

Cotta –Pomax 0:5

Grupa CD:

MaWitt – Sweden 1:0

Delta – Ocieszyn 0:1

Ziomki – MaWitt 0:1

Ocieszyn – Sweden 0:0

Ziomki – Delta 2:1

Wito – Ziomki 0:0

Ziomki – Ocieszyn 1:1

Sweden – Wito 1:0

MaWitt – Delta 1:0

Sweden – Ziomki 1:1

Ocieszyn – Wito 0:3

Wito – MaWitt 0:1

Swe den – Delta 1:0

MaWitt – Ocieszyn 4:0

Delta – Wito 1:0

¼

Pomax – Ocieszyn 8:0

Cotta – MaWitt 0:4

Remo – Sweden 1:2

FC CD – Ziomki 0:0 k. 0:1

½

Pomax – Sweden 3:0

MaWitt – Ziomki 0:0 k. 1:2

o 3.miejsce

Sweden – MaWitt 4:0

Finał

Pomax – Ziomki 2:0