33 drużyny walczyły w nocnym turnieju na Orliku

33 drużyny walczyły w nocnym turnieju na Orliku. fot. UM RogoźnoZorganizowany już po raz drugi Turniej Piłki Nożnej „Noc na Orliku” był bez wątpienia największym z wydarzeń sportowych, jakie odbyły się do tej pory na kompleksie boisk Orlik przy ul. Seminarialnej w Rogoźnie. W rozgrywanych z soboty 30 czerwca na niedzielę 1 lipca zawodach o puchar Burmistrza Rogoźna wystartowały aż 33 drużyny skupiające w sumie ponad 300 zawodników, niektóre spośród nich przybyły z Gorzowa Wlkp. czy Stęszewa za Poznaniem oraz Budzynia, Obornik, Połajewa i innych miejscowości w północnej Wielkopolski.

Po losowaniu składów 11 grup w fazie grupowej, które odbyło się o 21 nastąpiło oficjalne otwarcie turnieju, którego dokonał burmistrz Bogusław Janus, a następnie rozpoczęły się rozgrywki, które w świetle reflektorów trwały bez przerwy do wpół do szóstej rano. Drużyny rywalizowały w składach 6-osobowych w fazie grupowej po 8 i w tzw. „pucharowej” po 10 minut. Mecze sędziowali na przemian główny organizator turnieju i za razem zastępca burmistrza Krzysztof Ostrowski oraz Kazimierz Taurogiński, a komentatorem był idealnie sprawdzający się w tej roli Łukasz Zaranek. Zawodnicy pokrzepiali siły gorącymi posiłkami oraz napojami. Grające zespoły były żywiołowo dopingowane przez kilkusetosobową, korzystającą z łagodnej nocy publiczność.

Jednak już w świetle poranka gdy rozpoczął się pierwszy półfinał na niebie pojawiła się wielka czarna chmura zasłaniająca połowę nieba, z której rozpętała się gwałtowna burza z ulewnym deszczem. Sędziowie zadecydowali o przerwaniu turnieju i dokończeniu go w niedzielne popołudnie. W meczu finałowym drużyna Pomax-u zwyciężyła 4:1 nad prowadzoną przez Mirosława Pokorzyńskiegodrużyną Trenerów. Kończąc turniej i wręczając puchary burmistrz Krzysztof Ostrowski serdecznie podziękował wszystkim drużynom za udział, obiecał, że w następnym roku impreza będzie miała jeszcze większy zasięg oraz wręczył nagrody dla najlepszego piłkarza i najlepszego bramkarza. Zostali nimi odpowiednio Marcin Zemlik i Dariusz Panowicz.

 

red. Błażej Cisowski - UM Rogoźno

Dodaj komentarz

Zasady są częścią składową polityki prywatności: https://www.eoborniki.pl/home/polityka-prywatnoci.html. Treści użytkownika serwisu eoborniki zwanego Autorem komentarza - zamieszczane, prezentowane, przechowywane i udostępniane są w serwisie eoborniki.pl w imieniu własnym Autora komentarza, na jego rzecz i na jego odpowiedzialność. Autor komentarza zamieszcza treści dobrowolnie i nie domaga się za to zapłaty.
Dane gromadzone w serwisie to: adres IP, adres email, nazwa autora komentarza. Usuniecie komentarza oraz wszystkich danych możliwe jest po przesłaniu maila z adresu wprowadzonego w trakcie przesłania wpisu na adres kontakt@eoborniki.pl.
Eoborniki.pl nie ponosi odpowiedzialności za zawartość treści zamieszczonych, publikowanych, przechowywanych i udostępnianych przez Autora komentarza na stronach serwisu. Eoborniki.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia, zmiany wpisów uznanych za obraźliwe, niezgodne z prawem lub inne według uznania.
Przesłanie komentarza jest jednoznaczne z potwierdzeniem przeczytania i akceptacją niniejszych zasad.
W wypadku zauważenia naruszenia Zasad oraz innych uwag prosimy o zgłoszenie na adres kontakt@eoborniki.pl.


Kod antyspamowy
Odśwież