fbpx

Czas na rzeźbę! 5 przykazań dla każdego sportowca

Komu z nas nie marzy się piękna, wysportowana sylwetka z widocznym zarysem mięśni? Zapewne każdemu i… każdej. By cel ten osiągnąć trzeba przebyć jednak długą i krętą drogę pełną nakazów i zakazów. Jak to zrobić i nie zwariować? Po pierwsze – nie daj się zaskoczyć! Oto 5 przykazań, których treść z pewnością wesprze Cię w tej walce!

Najpierw masa, potem rzeźba

Choć wiele osób żartobliwie podchodzi do tego tematu, to jest w nim mnóstwo prawdy. Potwierdzi to każdy profesjonalista i doradca ze sklepu z odżywkami. Trening, którego celem jest rzeźba należy zacząć dopiero w momencie, gdy poziom tkanki tłuszczowej wynosi ok. 15%. Osoby, które nie zbudowały jeszcze masy mięśniowej, nie mają po co przystępować do tego etapu – w końcu najpierw trzeba coś zbudować, by móc z tego rzeźbić!

Więcej informacji na tanie-odzywki.pl

Białko, białko i jeszcze raz… białko!

W teorii, należy spożywać 2-3 gramy białka na każdy kilogram masy ciała. Troska o mięśnie w trakcie tego rodzaju treningu jest niezwykle ważna - pod żadnym pozorem nie wolno ich stracić. Z tego też względu, będąc na redukcji, należy zaplanować swoją dietę tak, by nie pociągnęła ze sobą strat w białku. Na co w takim razie postawić? Na pewno na jajka, chude mięso, twarogi i… odżywki białkowe!

Kaloryczność diety w dół!

Tłuszcze i cukry całkowicie out! Przystępując do tego etapu pora pożegnać się z produktami bogatymi w te składniki i zamienić je na mniej kaloryczne odpowiedniki. Celem treningu na rzeźbę jest likwidacja nadmiernej tkanki tłuszczowej, bez jednoczesnego spadku mięśni. To bardzo trudny, lecz efektowny moment dla każdego sportowca, lecz jedno jest pewne – warto!

Miej plan na… cardio!

W tym przypadku chodzi o cardio w każdej formie – biegnie, skakanie, pływanie, a nawet rower! Dzięki wprowadzeniu tego do swojego planu treningowego, z powodzeniem spalisz nadmiar tkanki tłuszczowej.

Trening siłowy – trzymaj poziom!

Na tym etapie, pora również zmienić nieco specyfikę treningu siłowego, aczkolwiek w żadnym wypadku z niego nie rezygnować. Jak to zrobić? Najlepiej zmniejszyć serie między ćwiczeniami, by wzrosła intensywność treningu. Dla chcącego, nic trudnego!

Trening na rzeźbę to bardzo trudny i wymagający okres dla sportowca, jednak jego efekty w pełni wynagradzają wysiłek i trud włożony w ćwiczenia oraz utrzymanie diety. Tylko ciężką pracą i samodyscypliną uda się wygrać walkę o wymarzoną sylwetkę, Pomyśl tylko – co masz do stracenia?