fbpx

Sezon na skoki spadochronowe już otwarty – rezerwuj teraz!

skoki spadochronowe

 

Tradycyjnie, wiosną rozpoczyna się sezon na skoki spadochronowe. Pogoda zaczyna dopisywać, dni robią się coraz cieplejsze – to idealny czas na skok w przestworzach. Gdy jeszcze nie skakałeś lub skakałaś w tandemie, warto wykonać swoją rezerwację już teraz. Gdy masz ochotę na rozpoczęcie szkolenia spadochronowego, również można zapisać się na najbardziej dogodny termin. Wszystko zrobimy całkowicie on-line.

Skakanie ze spadochronem to marzenie wielu. Jego realizacja nie jest jednak wcale taka trudna, jak może się wydawać. Wystarczy, że skorzystamy z pomocy certyfikowanych ośrodków prowadzących skoki w tandemie oraz szkolenia spadochronowe AFF. Działają także w Polsce, a ich adresy możemy wyszukać już teraz w internecie. Gdy lubisz buzującą adrenalinę, niecodzienne rozrywki i chcesz przetestować swoją odwagę, to propozycja przeznaczona dla ciebie!

Skoki spadochronowe w tandemie

To najlepszy wybór dla tych, którzy chcieliby skoczyć ze spadochronem, ale jednocześnie nie czują potrzeby wzięcia udziału w szkoleniu spadochronowym albo dopiero chcą poznać, czym są skoki spadochronowe. „Tandemy” to skoki odbywające się w dwójkę. Skaczą pilot tandemu, czyli instruktor z wieloletnim doświadczeniem i tysiącami podobnych skoków za sobą, a także pasażer, który nie musi mieć w tej dziedzinie żadnej wcześniejszej praktyki.

Do skoków spadochronowych w tandemie nie musimy brać udziału w szkoleniach – otrzymujemy tylko krótki instruktaż bezpośrednio przed skokiem. Także nie musimy chodzić do lekarza w celu uzyskania zaświadczenia o stanie zdrowia czy brać udział w treningach. To właśnie główny powód popularności tych skoków.

W trakcie skoku w tandemie możemy poznać, czym jest uczucie swobodnego spadania, które dotychczas zarezerwowane było tylko dla skoczków po szkoleniach. To niesamowite doznanie spadania bez otwartego spadochronu, gdy lecimy z prędkością nawet 200 kilometrów na godzinę!

Ceny skoków tandemowych w zależności od wysokości wyskoku to od 500 złotych za skok z 3000 metrów dający 30 sekund swobodnego spadania do 700 złotych za skok z 4000 metrów dający 60 sekund spadania bez otwartego spadochronu. Możemy też wykupić usługę wideofilmowania za około 250 złotych.

Szkolenia spadochronowe AFF

Gdy chcesz nauczyć się skakać ze spadochronem samodzielnie, najlepszy wybór to specjalne szkolenia AFF (Accelerated Freefall). Są bezpieczne, efektywne i szybkie i przygotowują do skoków zarówno w teorii, jak i w praktyce. Podczas szkoleń AFF uczeń poznaje tajniki skoków ze spadochronem z opóźnionym otwarciem czaszy spadochronowej.

Szkolenie zaczyna się od zajęć teoretycznych, a potem przechodzi do skoków – najczęściej w trakcie całego szkolenia wykonuje się około 7-8 skoków spadochronowych z instruktorami.

Cena szkolenia AFF to około 4000-5000 złotych w zależności od wybranej wersji. Musimy dokupić też ubezpieczenie.

Na skoki spadochronowe w tandemie oraz na szkolenia spadochronowe AFF zaprasza Certyfikowany Ośrodek Szkolenia Lotniczego Skydive. Rezerwację możemy wykonać pod adresem strony internetowej: skydive.pl.