fbpx

20 Plebiscyt na Osobowość Sportową w Obornikach

20 Plebiscyt na Osobowość Sportową w ObornikachW sobotę 1 marca w Zespole Szkół im. UNICEF w Obornikach odbył się Bal Sportowca. Wręczono wyróżnienia sportowcom, działaczom, trenerom, sponsorom oraz przedstawicielom instytucji wspierających sport za rok 2013. Obornickie osobowości sportowe wybrane zostały juz 20 raz, tak to już 20 lat plebiscytów.

Organizacją imprezy tradycyjnie już zajął się Tadeusz Ratajczak, który wspomagany był przez rząd Miasta w Obornikach, Obornickie Centrum Sportu oraz wiele innych osób. Osobowości Roku mieszkaniec Bogdanowa organizuje od 1993r.

Osobowościami Sportowymi 2013 roku wybrani zostali:

- Olga Chmielewska z Obornickiego Klubu Karate „SHOTOKAN”,

- Justyna Cieśla z SKF KPR „SPARTA” Oborniki,

- Dariusz Biliński z Obornickiego MOTOKLUBU,

- Marcin Kaźmierczak z MKS „SPARTA” Oborniki,

- Henryk i Romuald Ruks z Obornickiego Stowarzyszenia Lotniczego,

- Mikołaj Siwecki z KS „Auto Wicherek”,

- Maciej Wtorek z SKF KPR „SPARTA” Oborniki

- Agnieszka Koch z UKS TS Oborniki.

Za promowanie Ziemi Obornickiej wyróżnieni zostali: Agnieszka Maluśkiewicz, Janusz Wolniewicz, Damian Rajczyk, Krzysztof Nowacki, Artur Spławski, Paweł Baran, Piotr Dereń, Bartosz Protasewicz, Paweł Przewoźny, Krzysztof Waśko oraz Paweł Nochowicz.

Wyróżnienia specjalne, za wybitne osiągnięcia sportowe i wkład pracy w rozwój sportu na terenie Ziemi Obornickiej w latach 1994-2013, otrzymali: Tomasz Kaczmarek, Jarosław Kuc, Zbigniew Małachowski, Jacek Wosicki, Tomasz Wosicki oraz Wojciech Bloch.

Spośród działaczy, którzy aktywnie pracują na rzecz obornickiego sportu, na wyróżnienie zasłużyli:

- Paweł Chmielewski za 10- letnią działalność na rzecz obornickiego Klubu Karate Do Shotokan,

- Tomasz Mikołajczak za pomoc w organizacji imprez sportowych i rekreacyjno-kulturalnych na terenie Ziemi Obornickiej,

- Sławomir Wojtyniak za aktywną i bezinteresowną działalność na rzecz „MOTOKLUBU OBORNIKI”,

- Jerzy Stepka za historyczny sukces młodych piłkarzy nożnych Obornickiej Sparty- II miejsce w I edycji Ogólnopolskiego Turnieju „Piłkarska Kadra Czeka – Warszawa 12.10.1985”oraz Jan Kwiatkowski.

Osobne wyróżnienia otrzymali także:

- Sandra Niedzielska za osiągnięcia sportowe i postawę godną prawdziwej sportsmenki,

- Klaudiusz Hirsch za propagowanie Futsalu wśród dzieci, młodzieży i dorosłych na terenie Ziemi Obornickiej w KS „AUTO-WICHEREK”,

- Leszek Mikołajczak za reprezentowanie barw SKF „METALPLAST” i SKF KPR „SPARTA” Oborniki w latach 1995-2013,

- Krystian Morka za osiągnięcia sportowe i postawę godna naśladowania – wzorowego sportowca,

- Michał Pietrzak za osiągnięcia sportowe w latch 1996-2000 i wkład pracy w rozwój piłki ręcznej na terenie Ziemi Obornickiej,

- Marek Arciszewski za osiągnięcia sportowe w latach 1995-2000 i ogromne sukcesy na arenie krajowej z wychowankami w latach 2008-2014.

Za ogromne serce wkładane przez wiele lat na rzecz obornickiego sportu wyróżnienie otrzymali: Ksiądz Proboszcz Zbigniew Urny, Włodzimierz i Jarosław Janasek, Barbara i Władysław Kałkowie, Michał Ciesiółka, Ilona i Krzysztof Wicberger, Edward Mączyński, Markus Dlugosch.

Podczas sobotniej gali wyróżnieni zostali również: Sandra Niedzielska za osiągnięcia sportowe i postawę godną prawdziwej sportsmenki, Klaudiusz Hirsch za propagowanie Futsalu wśród dzieci, młodzieży i dorosłych na terenie Ziemi Obornickiej

Część oficjalna zakończyła się tradycyjnie wzniesionym przez Burmistrza Obornik Tomasza Szramę toastu za pomyślność i sukcesy obornickiego sportu.