Przejdź do głównej treści

Mistrzostwa Wielkopolski Strażaków w pływaniu

| UM Oborniki | Na sportowo

W środę, 17 października  do obornickiej pływalni  przyjechało ponad 100 zawodników reprezentujących 23 komendy powiatowe lub miejskie Państwowej Straży Pożarnej z całego województwa. Rozegrano cztery konkurencje indywidualne z podziałem na kategorie wiekowe: 50 i 100 m stylem dowolnym, 100 m stylem klasycznym i 50 m stylem motylkowym oraz konkurencje drużynową: 4 x 50 m stylem dowolnym.

Oborniccy strażacy walczyli ambitnie i drużynowo zajęli 8  miejsce w sztafecie na 23 startujące zespoły. Na podium stanął jedynie Patryk Suszek, który w wyścigu na 100 metrów stylem dowolnym zajął pierwsze miejsce w grupie wiekowej do 35 lat. ­

Zmagania trwały od godz. 9:00 do 13:00. Nagrody uczestnikom wręczali Zastępca Burmistrza Obornik Piotr Woszczyk, Wicestarosta Obornicki Andrzej Okpisz, Zastępca Wielkopolskiego Komendanta Wojewódzkiego st. bryg. Lech Janiak oraz  Komendant Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej Sławomir Zdrenka.

Tradycyjnie na zakończenie strażacy wrzucili do wody sędziego głównego, którym w tym roku był st. kpt. Marek Wiktorski.

Wyniki XVII Mistrzostw Wielkopolski Strażaków w pływaniu:

50m stylem dowolnym

1.  Damian Olejniczak (Jarocin)

2. Sebastian Kołodziejewski (Piła)

3. Paweł Artyński (SAP)

...

35. Dawid Barnaś (Oborniki)

53. Michał Andrzejewski (Oborniki)

100m stylem dowolnym

1. Patryk Suszek (Oborniki)

2. Bartłomiej Stasiak (Poznań)

3. Jacek Zajączkowski (Konin)

...

100m stylem klasycznym

1. Michał Kucierski (Poznań)

2. Bartosz Mazurek (Ostrów Wlkp.)

3. Przemysław Waraczewski (SA PSP)

...

11. Bartosz Fabke (Oborniki)

50m stylem motylkowym

1. Damian Olejniczak (Jarocin)

2. Sebastian Kołodziejewski (Piła)

3. Bartosz Kordylas (Rawicz)

4x50m stylem dowolnym

1. Piła

2. Poznań

3. SA PSP

...

8. Oborniki

Skład drużyny obornickich strażaków:

1. Dawid Barnaś

2. Bartosz Fabke

3. Patryk Suszek

4. Bartosz Wiliński

Matylda Woźniak z Warty Oborniki zajęła 4 miejsce w II Grand Prix Wielkopolski. Turniej odbył się w Poznaniu.
UKS Sportowiec Oborniki wziął udział w Wielkopolskich Rozgrywkach Pływackich. W poznańskich zmaganiach udało się wywalczyć 2 medale.
Fundacja „Ja nie mogę czekać” zaprasza mieszkańców na kolejną edycję Biegu Superbohaterów i marszu Nordic Walking. Charytatywne wydarzenie odbędzie się 18.04.2026 r. na Kąpielisku Miejskim Żwirki w Obornikach.
Za nami II Rogozińska Gala Sportu, podczas której nagrodzono wybitnych zawodników, trenerów i działaczy za ich osiągnięcia w 2025 roku. Uroczystość była momentem podsumowania ciężkiej pracy oraz okazją do podkreślenia, jak istotną rolę w integracji mieszkańców odgrywa lokalny sport.
130 dni – tyle zostało do kolejnej edycji Samsung City Triathlon w Gminie Oborniki. Dla jednych to czas na życiówkę, dla innych ostatni dzwonek na trening. Emocje wrócą szybciej, niż się wydaje.
Technologia zmienia nasze życie w tempie, którego jeszcze kilka lat temu nikt by się nie spodziewał. Smartfony, aplikacje, wearables i sztuczna inteligencja – to wszystko już dziś przenika świat fitnessu. Ale jak będzie wyglądał trening za 10 lat? Czy naprawdę w przyszłości wystarczy tylko… aplikac…
Młodzi tenisiści ze Stowarzyszenia Pro-Tenis z Ryczywołu udanie rozpoczęli 2026 rok. Są powody do chwalenia się!