fbpx

XI Regaty w Rogoźnie

XI Regaty w Rogoźnie. fot. eobornikiW dniach 09-10 czerwca 2012r. na Jeziorze Rogozińskim odbyły się XI Regaty z okazji Dni Dziecka o Puchar Burmistrza Rogoźna w klasie OPP, OPP UKS, X Memoriał im. Czesława Janusa, V Regaty o Puchar Starosty Obornickiego w klasie Cadet, I Regaty o Puchar Komandora Klubu w klasie OK Dinghy.

Organizatorem regat był Klub Żeglarski „KOTWICA” w Rogoźnie. Regaty zostały rozegrane zgodnie z obowiązującymi przepisami zdefiniowanymi w Przepisach Regatowych Żeglarstwa ISAF oraz instrukcją żeglugi. W pierwszym dniu regat stawiło 37 jachtów z 42 zawodnikami. Przybyli żeglarze z Piły, Wągrowca, Chodzieży, Trzcianki i oczywiście z Rogoźna (UKS „Dwójka” i KŻ „KOTWICA”).

Uroczyste otwarcie regat nastąpiło o godzinie 10. Komandor Leszek Kuźma serdecznie przywitał zawodników życząc im udanych startów, przyjemnego pływania i wygranych wyścigów. Regaty zaszczycili swoją obecnością Przewodniczący Rady Miejskiej Zdzisław Hinz, Zastępca Burmistrza Rogoźna Krzysztof Ostrowski.

Start do pierwszego wyścigu zgodnie z komunikatem odbył się o godzinie 11:00. Nad bezpieczeństwem regat czuwał fachowy personel ratowniczy WOPR. Sędzią Głównym regat był Tomasz Domagalski. Jak co roku dogodnym miejscem dla Sędziów był jacht Neris. W sobotę 09 czerwca rozegrano cztery wyścigi. Pogoda była doskonała.

Zawodnicy mocno rywalizowali o zajęcie jak najlepszej pozycji na starcie. Doszło do dwóch niegroźnych w skutkach wywrotek. Po zakończeniu pierwszego dnia regat przygotowano posiłek dla zawodników i osób towarzyszących. Wieczorem odbyło się ognisko z pieczeniem kiełbasek. Oczywiście nie mogło zabraknąć szant.

W niedzielę 10 czerwca, wiatr sprawił psikusa i zawody rozpoczęły się z opóźnieniem. Rozegrano dwa biegi. W tym dniu dominowały emocje i chęć zwycięstwa. Na bojach zwrotnych rozgrywały się trudne pojedynki, więc nie obyło się bez drobnych kolizji.

Komandor, Bosman (Antoni Łuczak) oraz Zdzisław Hinz wręczali na zkończenie regat zadowolonym zwyciescom puchary, dyplomy i drobne nagrody rzeczowe. Puchar za pierwsze miejsce w ostatnim wyścigu X Memoriału im. Czesława Janusa ufundowany przez WOPR wręczył V-ce Prezes WOPR Mariusz Szymański. Komandor Leszek Kuźma podziękował zawodnikom za liczne przybycie i uczestnictwo w zawodach. Zaprosił także na kolejne regaty organizowane przez Klub Żeglarski „KOTWICA”.

Zwycięscy regat w poszczególnych klasach

Klasa : Cadet

1. Giś Arkadia, Kreczmar Marta - UKŻ "WODNIAK" PIŁA

2. Grzesiak-Walczak Anna, Korbal Magdalena - CHKŻ LOK CHODZIEŻ

3. Nowak Sergiusz, Bondyra Magdalena - KŻ "OGNIWO" WĄGROWIEC

Klasa : OKD

1. Gmaj Ireneusz - CHKŻ LOK CHODZIEŻ

2. Ruciński Bartosz - KŻ "NEPTUN" WĄGROWIEC

3. Bochna Mariusz - KŻ "OGNIWO" WĄGROWIEC

Klasa : OPP UKS

1. Celebańska Olga - UKŻ "WODNIAK" PIŁA

2. Kojro Weronika - UKŻ "WODNIAK" PIŁA

3. Nowakowski Paweł - UKS "DWÓJKA" ROGOŹNO

red. eoborniki, źródło KŻ Kotwica