Sukcesy obornickich karateków na światowych i polskich matach

OKK karate Oborniki

Przełom września i października to początek sezonu startowego dla karateków  z Obornik. Zaczęli od mocnego akcentu i występu na Mistrzostwach Świata Karate Shotokan w Bielsku Białej (26-27.09).

Aż trzech zawodników z Obornickiego Klubu Karate Shotokan zostało powołanych do kadry Polski na ten turniej.  W kategorii kata młodziczek wystąpiła Olga Kaczmarek , która po wyrównanej walce przegrała z późniejszą mistrzynią  Świata z USA. W kategorii seniorek startowała Olga Chmielewska, która zwyciężyła w pierwszej rundzie, natomiast w drugiej przegrała przez wskazanie sędziego z zawodniczką z Serbii. W konkurencji kata drużynowego Olga wraz z koleżankami  z reprezentacji zajęła piate miejsce . Najwyższe miejsce  indywidualnie uzyskał startujący w kategorii juniora Bartosz Protasewicz, który przebrnął trzy rundy eliminacyjne i wystąpił w ośmioosobowym półfinale. Ostatecznie uplasował się na 7 pozycji.

Kolejnym ważnym startem były Mistrzostwa Polski  JKA we wszystkich kategoriach wiekowych, które odbyły się 11 października w Przeźmierowie. 11 osobowa reprezentacja Obornickiego Klubu Karate Shotokan zdobyła w sumie 6 medali , w niektórych konkurencjach deklasując swoich rywali.

Złote medale : Olga Kaczmarek – kata młodziczek , Bartosz Protasewicz-kata juniorów, drużyna kata  młodzików w składzie : Jakub Kuklewski, Mikołaj Michalak, Kacper Rodak

Srebrne medale : Maciej Mullauer – kata młodzików, Bartosz Protasewicz – kumite juniorów

Brązowe medale : drużyna kata 8-12 lat w składzie : Filip Kuźniak, Kamil Nogaj, Gracjan Maciejewski

Czwarte miejsca : Kamil Nogaj- kata 10-11 lat, Jakub Kuklewski – kata młodzików

Ponadto w zawodach udział wzięli : Jakub Dykcik, Julia Wojciechowska.

Brązowy medal z Mistrzostw Polski Seniorów w Karate.

W sobotę 06 kwietnia 2024, w Kleszczewie koło Poznania odbyły się Mistrzostwa Polski Seniorów w Karate.

Udany start zawodników Obornickiego Klubu Karate

W sobotę 09.03.2024, zawodnicy Obornickiego Klubu Karate brali udział w Ogólnopolskim Turnieju Karate UKEMI CUP w Kobylinie gdzie wywalczyli dwa medale.

Turniej Karate w Objezierzu.

W sobotę 03 lutego w Objezierzu k. Obornik odbył się Turniej Karate Dzieci i Młodzieży CHAMPIONS CUP. W zawodach wzięło ponad 200 zawodników, wśród których znaleźli się także zawodnicy Obornickiego Klubu Karate.

Obornicki Klub Karate najlepszym klubem mistrzostw Polski

W sobotę 25 listopada zawodnicy Obornickiego Klubu Karate brali udział II Mistrzostwach Polski Masters w Karate WKF, które odbywały się w miejscowości Witkowo.

Sportowy weekend dla zawodników Obornickiego Klubu Karate

Niezwykle intensywny był miniony weekend dla zawodników Obornickiego Klubu Karate. W sobotę brali oni udział w Ogólnopolskim Turnieju Karate o Puchar Burmistrza Zdun gdzie wywalczyli komplet medali w konkurencji kata indywidualnego.

Karate Team Oborniki: SREBRNE Dziewczyny i BRĄZOWY Kacper na Mistrzostwach Polski Seniorów w karate WKF

Karate Team Oborniki przywiozło dwa medale z Mistrzostw Polski. Zawody odbywały się w Karpaczu.

Lato z Champion Academy. Poznajmy się lepiej!

Champion Academy Oborniki zaprasza na Lato z Champion Academy!