Przejdź do głównej treści

Mistrzostwa Polski AZS w Karate.

| T.Wosicki | Sztuki walki

W sobotę dwójka zawodników Obornickiego Klubu Karate brała udział w odbywających się we Wrocławiu Mistrzostwach Polski Akademickiego Związku Sportowego w Karate WKF.

Nasi karatecy podczas tej ogólnopolskiej rywalizacji reprezentując zarówno nasz klub jak i swoje uczelnie wywalczyli dwa medale.

  • 3 miejsce Krzysztof Waśko w kumite drużynowym z Uniwersytetem Ekonomicznym.
  • 3 miejsce Krystian Chudziński w kata drużynowym z Politechnika Poznańska.
W Obornikach przy ul. 11 listopada 2 powstaje nowy klub sportowy oferujący treningi taekwon-do tradycyjnego - koreańskiej sztuki walki mającej w swoim programie szkoleniowym zarówno elementy samoobrony jak i możliwość rywalizacji sportowej. Pierwsze zajęcia mają się odbyć w połowie lipca.
W sobotę, 14 czerwca, w Grodzisku Mazowieckim odbyły się III Mistrzostwa Polski Para Karate.
W niedzielę, 1 czerwca br., w hali UAM w Poznaniu odbyły się Otwarte Amatorskie Zawody MMA „Bitwa o Poznań”. W rywalizacji udział wzięli również reprezentanci klubu MMA Oborniki, którzy osiągnęli spektakularny sukces.
W mienioną niedzielę zawodnicy Obornickiego Klubu Karate brali udział w odbywającym się w Obornikach Turnieju Karate Dzieci i Młodzieży Champion Cup.
W miniony weekend zawodnicy Obornickiego Klubu Karate brali udział w trzech różnych imprezach sportowych.
W sobotę 29 marca w Kobylinie odbywał się X Ogólnopolski Turniej Karate o Puchar Burmistrza Kobylina.
Mistrzostwa Wielkopolski i Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzika zakończyły się zdobyciem 5 medali przez Karate Team Oborniki.