fbpx

Pobiegną 100km na 100-lecie odzyskania Niepodległości

Oborniccy biegacze uczczą setną rocznicę odzyskanie Niepodległości przez Polskę biegiem o długości 100km.

Ten wyjątkowy bieg to inicjatywa Zenona Talara i jego syna Marka. Obaj to wielokrotni uczestnicy biegów długodystansowych, w tym ultramaratonów. W sobotnią noc chcą uczcić to wyjątkowe wydarzenie biegiem na 100km. Początek wyznaczono na godz. 11:11 w nocy (23:11) na Rynku w Obornikach. Do obu biegaczy dołączą dwaj nowicjusze na takim dystansie. Jerzy Kamiński i Zbigniew Naparty po raz pierwszy spróbują zmierzyć się z tym dystansem.

Trasa biegu prowadzić ma z Rynku ulicą Czarnkowską do Rudek. Stamtąd biegacze przemieszczą się na ul. Sanatoryjną w Kowanówku i dalej ul. Polną, Spokojną oraz Kowanowską do Urzędu Miejskiego. Ulicą Piłsudskiego pobiegną do poczty, skąd przez ul. Lipową, Kowalską i Wjazdową wrócą na Rynek.

Średnie tempo biegu zawodnicy przewidują na 75-80 minut na okrążenie, które ma 10 km. Tych pętli będzie 9. Ostatnie 10 km biegacze chcą przebiec wraz z tysiącem innych uczestników IX Biegu Niepodległości.

Czterem śmiałkom planują na części dystansu towarzyszyć członkowie m.in. Kęsy Team i Obornickiego Klubu Lekkoatletycznego. Zachęcamy do wspierania biegaczy na trasie całego biegu.