Przejdź do głównej treści

I Rogoziński Półmaraton Przemysła II (foto)

| MP | Biegi

rogozno 9m

Pierwszy historyczny półmaraton w Rogoźnie odbył się 7 listopada. Zawody ukończyło 320 biegaczy. Do Rogoźna głównie przyjechali mieszkańcy Wielkopolski, ale byli i biegacze z Gdańska, Katowic czy okolic Bydgoszczy.

Impreza w Rogoźnie posiadała niesamowity klimat właściwy małym, dobrze przygotowanym imprezom, gdzie najważniejsze jest samo bieganie. Trasa prowadziła w dużej części po drogach asfaltowych od wsi do wsi. Co było niesamowite to doping! Każdy biegacz będzie pamiętał rolników z swoimi traktorami, których klaksony zachęcały do szybszego biegu. W każdej miejscowości biegacze spotykali dopingujących ich mieszkańców.

Przez około 7 kilometrów trasa prowadziła przez tereny leśne nadzorowane przez Nadleśnictwa Łopuchówko. Część trasy prowadziła przez rezerwat przyrody Buczyna, którego celem ochrony jest lity las bukowy. Ten odcinek zapewne pozostanie w pamięci biegaczy z uwagi na piękne widoku jak i małe podbiegi.

Najszybciej na mecie pojawił się olimpijczyk z Pekinu Tomasz Szymkowiak z czasem 1:19:55, z Wrześni. Kolejni biegacze to Jezierski Grzegorz z Kozichgłów ( 1:21:39) i Graczyk Adrian z Czarnkowa z czasem 1:23:50. Pieszym reprezentantem naszego powiatu, który zameldował się na mecie  był Marcin Kapela z Rogozińskiego Klubu Biegacza z czasem 1:27:26.

Meta biegu zlokalizowana była na stadionie miejskim. Trzeba przyznać, że było to bardzo dobre rozwiązanie z uwagi na bliskość szatni. Złożone rzeczy w depozycie w biurze zawodów zostały przewiezione na metę. Bliskość mety i szatni stanowi spory plus tej imprezy!

Organizatorzy ustawili limit uczestników na 350 osób. Zgłosił sie komplet i jak widać na mecie zameldowało się 320 zawodników. Limit czasowy to 3 godziny i wszyscy zwodnicy znajdujący się na trasie w tym czasie się zmieścili!

Organizatorem półmaratonu była Gmina Rogoźno, jednak wiodącą grupą byli biegacze z Rogozińskiego Klubu Biegaczy, to ta grupka pasjonatów wzięła na siebie ciężar przygotowań. Trasa była oznaczona bardzo dobrze. W każdym ważnym miejscu zlokalizowany był wolontariusz. Na czas biegu drogi publiczne były zamknięte.Tego dnia Rogoźno było podporządkowane biegaczom!

Imprezę należy uznać za udaną. Liczba około 300 biegaczy była optymalna, zapewne popularność tego biegu wzrośnie, dlatego przestrzegamy organizatorów przez znacznym zwiększeniem limitu zawodników w kolejnych edycjach. Impreza powinna na stałe wpisać się w kalendarz wielkopolskich biegaczy. Część biegaczy uważa, że termin koliduje zbyt mocno z biegami niepodległościowymi 11 listopada. Biegi niepodległościowe są mocną konkurencją, dlatego warto o tym pamiętać, choć w przyszłym roku gdyby bieg odbył się 5 listopada (sobota), do 11(piątek) będzie więcej czasu na regenerację. 

Wyniki biegu -> http://online.datasport.pl/results1633/results.php?dystans=1

Cała galeria zdjęć (78 sztuk) z biegu autorstwa Tomasza Szwajkowskiego (dziekujemy za udostepnenienie zdjęć) -> http://www.eoborniki.pl/galerie-zdj/category/257-07-11-2015-i-rogozinski-polmaraton-przemysla-ii.html

{phocagallery view=category|categoryid=257|limitstart=0|limitcount=40}

 

W Nowołoskońcu odbędzie się bieg charytatywny. Jego uczestnicy pomogą Wiktorii Rembacz w walce o zdrowie. 
Centrum Rekreacji i Sportu Oborniki zaprasza na „BIEG PAMIĘCI ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH IM. ROTMISTRZA PILECKIEGO”. 
Już w sobotę XVI edycja Chrustowskiego Biegu Zimowego.
Agnieszka Butja pobiegnie 6 stycznia w Wapnie. A co z kolejnymi startami?
Bieg Niepodległości w Obornikach ma swój klimat, ogromna ilość emocji i biało-czerwone barwy powodują, że czuje się tutaj prawdziwe Święto Niepodległości.
Bardzo dużą frekwencją cieszyła się X edycja Biegu Niepodległości w Obornikach.
XV Bieg Niepodległości w Obornikach - 11 listopada 2024! Czeka na Was mnóstwo atrakcji, niezapomniane przeżycia i wyjątkowa atmosfera. Ale wystąpią również utrudnienia w ruchu drogowym. Zapinaj się z ważnymi informacjami!