Mamo, mamo! Mam medal! (foto)

| Łukasz | Biegi

Biegali także najmłodsi

Kilkuletnie dzieci wzięły udział w biegach, które towarzyszyły obornickiemu półmaratonowi. OCS już zaszczepia miłość do tego sportu.

Choć 29. czerwca wszystkie oczy były zwrócone na atletów biorących udział w walce z dystansem 21 km i 97 m oraz na chodziarzy, to uwadze obserwatorów nie umknęły biegi przygotowane przez Obornickie Centrum sportu dla dzieci. Na dystansie 30 m ścigały się latorośle w wieku 3-6 lat. Dla nich start w zawodach ze starterem był olbrzymim przeżyciem.

Tutaj nie liczyło się miejsce, ani czas. Tu liczył się sam udział. Na mecie czekały na młodych sportowców medale. Te zawieszone na szyjach młodych sportowców bladły przy rozradowanych twarzach dzieci. Wokół roznosił się krzyk: Mamo, mamo! Mam medal!

Te dzieci na pewno chętnie wezmą udział w kolejnych zmaganiach sportowych. Być może w przyszłości będziemy cieszyć się z ich sukcesów na międzynarodowych arenach. Brawa za inicjatywę!

PZLA Mistrzostwa Polski w biegu na 10 000 m

Sebastian Nowicki wystartował w PZLA Mistrzostwach Polski w biegu na 10 000m.

Steel Run Rogoźno 2024 - Biegi Charytatywne

Ponownie zapraszamy na imprezę sportową Steel Run Rogoźno 2024 - Biegi Charytatywne, która odbędzie się 17 marca 2024. Elektroniczne zapisy zostały już zakończone, można jednak zapisać się na biegi dziecięce oraz biegi na 10 i 5 km w dniu zawodów.

XV Chrustowski Bieg Zimowy odbył się w trudnych warunkach (foto, film)

Uczestnicy XV Chrustowskiego Biegu Zimowego byli zadowoleni z poziomu organizacji imprezy. Narzekali jednak na pogodę.

Dorota Lutomska i Maciej Soloch najszybsi w Chrustowie (film)

Dorota Lutomska wśród kobiet, a Maciej Soloch wśród panów byli najszybsi w XV Chrustowskim Biegu Zimowym.

Chrustowo. W sobotę pobiegną ponad 10 km

W sobotę w Chrustowie pobiegną już po raz 15. O 11 wystartuje Chrustowski Bieg Zimowy.

Kolejny brązowy medal dla Sebastiana Nowickiego!

Sebastian Nowicki zdobył brązowy medal Mistrzostw Polski. W Drzonkowie odbył się bieg przełajowy na 9 km.

Podsumowanie XIV Biegu Niepodległości 2023 w Obornikach

XIV Bieg Niepodległości w Obornikach ponownie przyciągnął sporą ilość amatorów biegania i osób, które poprzez udział w tym wydarzeniu manifestowały swój patriotyzm. W tym roku na linii startu stanęło 675 biegaczy. Bieg na 5 km ukończyło 396 osób, dystans 10 km pokonało 289 osób.